Taschenin kustantamassa viisisataasivuisessa Scandinavian design kirjassa mainitaan Stefan Lindfors vain kerran. Scaragoo on kyllä hieno lamppu, mutta mitä muuta tämä kansainvälinen tähtimuotoilija on suunnitellut? Moni muu suomalainen saa Scandinavian designissa tilaa sivukaupalla.
Stefan Lindfors
7
1117
Vastaukset
- voi stefu parka
Stefan Lindfors ei mielestäni ole saanut aikaiseksi mitään muuta kuin sanahelinää. Suurella metelillä julkisuuteen tuotu, jotain hyviä juttuja kyllä suunnitellut, mutta mutta..siihen se on jäänyt.
Hyvällä supliikilla pääsee pitkälle! - suunnitellut
kortsun
http://www.kortonki.com/catalog/product_info.php?products_id=56- boy boy
Musta se on tehny kolme ihan hienoo juttua, Boy-lasit, Ego-kupit ja Ismo Alangon kanssa LABRA-musikaalin - tosi hyvä esitys.
- designia!!
Aallon jalanjälkiä näyttää kortsusuunnittelija tallaavan.
- mmit72
boy boy kirjoitti:
Musta se on tehny kolme ihan hienoo juttua, Boy-lasit, Ego-kupit ja Ismo Alangon kanssa LABRA-musikaalin - tosi hyvä esitys.
on mielesstäni onnistunut. mistäköhän nimi... teki myös joitakin ihan mielenkiintoisia raflojen sisustuksia. ainakin edesmennyt eerikinkadun mother oli katsomisen arvoinen paikka.
- KOSTAJA
designia!! kirjoitti:
Aallon jalanjälkiä näyttää kortsusuunnittelija tallaavan.
yliarvostetuin designeri ikinä!!!!!!?
...vai oonko mä vaan kateellinen paska? en kai? en tiiä?
kotisivut:
http://www.lindfors.net/ - KOSTAJA
KOSTAJA kirjoitti:
yliarvostetuin designeri ikinä!!!!!!?
...vai oonko mä vaan kateellinen paska? en kai? en tiiä?
kotisivut:
http://www.lindfors.net/se niin on että ne jotka pitää kovinta meteliä ja osaa puhua omista töistään on pinnalla. amerikassa sen näki oikein hyvin! pitää vaan uskoa omaan juttuunsa.
on se steeffanikin parempi kun risto matti ratia joka on KYLLÄ AIVAN TURHIN!
ei steeffan mun mielestä ikinä oo tehny mitään spektaakkelimaista...eikä ole suomen ykkös suunnittelija nykypäivisin. asiata komanteen onko se tehny mitää v2000 jälkeen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3519393Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat885852Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3645432SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden943823Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33232Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662803Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal722777Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52563Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72498- 1132466