Anjan Puisto

Mies Kuopiosta

Anjan Puisto Arboretum on todella mainio paikka. Minua kyllä eniten kiinnostivat kasvit,esim. korkkitammi- miten on saatu kasvamaan Mikkelin leveyspiirillä ja entä ne upeat lammet - omistajan täytyy olla kaiketi puutarha-arkkitehti. Ei sellaista paikkaa mattimeikäläinen suunnittele saati sitten tee. Hatunnoston arvoinen matkailukohde kaikenikäisille!

6

1298

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käymme joka kesä picnicillä

      lapsista on aivan ihana katsella vapaana hyppiviä pupuja, minisikoja ja muita. upeat picnic mahdollisuudet, kun sitä varten laitettu pöytäryhmiä ympäri puistoa.

      • malla81

        ihmettelin vaan, että mihinkä ne kaikki puput laitetaan talkveks, ei kai vaan ulos, että kuolevat pakkasella. hui!


      • matkailijatar

        Miten Jyväskylästä ajetaan sinne Anjan puistoon?Ollaan käyty joskus Visulahdessa sielläpäin.Lapsia on hyvä opettaa arvostamaan ja nauttimaan luonnon hiljaisesta kauneudesta.Kaiken tämän kiireen ja hälinän ja väkivallan ja seksin kyllästämien ohjelmien keskellä on hyvä joskus hiljentyä puiden keskelle kuuntelemaan tuulen suhinaa.


    • kysynpä

      Puisto voi olla hyvä, mutta kuuluuko sen mainostaminen Huvipuisto palstalle? Eihän se ole huvipuisto vaan puisto kuten esim. Aulanko.

      • matkailijatar

        Jos puisto on näkemisen arvoinen paikka ja se tuottaa huvia ja mielihyvää jollekin niin eikös se silloin lasketa huvipuistoksi vaikkei sillä ole virallisesti sitä nimeä.Toisilla on vaan erilaiset huvitukset..Itsekin olisin kiinnostunut paikasta ja varmasti vien lapset sinne jonain päivänä katsomaan luonnon kauneutta.sen nimeksi vois laittaa vaikkapa Anjan puutarha-elämyspuisto.


    • Anonyymi

      ONKS TÄÄ VIÄ HENGISSÄ ITE OLLUT TUOLLA JOSKUS 80-LUVULLA IHAN KÄÄPIÖNÄ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      133
      941
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      906
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      42
      793
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      715
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      674
    6. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      586
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      578
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      568
    9. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    10. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      565
    Aihe