Anjan Puisto Arboretum on todella mainio paikka. Minua kyllä eniten kiinnostivat kasvit,esim. korkkitammi- miten on saatu kasvamaan Mikkelin leveyspiirillä ja entä ne upeat lammet - omistajan täytyy olla kaiketi puutarha-arkkitehti. Ei sellaista paikkaa mattimeikäläinen suunnittele saati sitten tee. Hatunnoston arvoinen matkailukohde kaikenikäisille!
Anjan Puisto
6
1269
Vastaukset
- käymme joka kesä picnicillä
lapsista on aivan ihana katsella vapaana hyppiviä pupuja, minisikoja ja muita. upeat picnic mahdollisuudet, kun sitä varten laitettu pöytäryhmiä ympäri puistoa.
- malla81
ihmettelin vaan, että mihinkä ne kaikki puput laitetaan talkveks, ei kai vaan ulos, että kuolevat pakkasella. hui!
- matkailijatar
Miten Jyväskylästä ajetaan sinne Anjan puistoon?Ollaan käyty joskus Visulahdessa sielläpäin.Lapsia on hyvä opettaa arvostamaan ja nauttimaan luonnon hiljaisesta kauneudesta.Kaiken tämän kiireen ja hälinän ja väkivallan ja seksin kyllästämien ohjelmien keskellä on hyvä joskus hiljentyä puiden keskelle kuuntelemaan tuulen suhinaa.
- kysynpä
Puisto voi olla hyvä, mutta kuuluuko sen mainostaminen Huvipuisto palstalle? Eihän se ole huvipuisto vaan puisto kuten esim. Aulanko.
- matkailijatar
Jos puisto on näkemisen arvoinen paikka ja se tuottaa huvia ja mielihyvää jollekin niin eikös se silloin lasketa huvipuistoksi vaikkei sillä ole virallisesti sitä nimeä.Toisilla on vaan erilaiset huvitukset..Itsekin olisin kiinnostunut paikasta ja varmasti vien lapset sinne jonain päivänä katsomaan luonnon kauneutta.sen nimeksi vois laittaa vaikkapa Anjan puutarha-elämyspuisto.
- Anonyymi
ONKS TÄÄ VIÄ HENGISSÄ ITE OLLUT TUOLLA JOSKUS 80-LUVULLA IHAN KÄÄPIÖNÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",335231Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1442455- 1482172
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541957Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171830"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1761144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää75995Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.314894Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa175840