Anjan Puisto Arboretum on todella mainio paikka. Minua kyllä eniten kiinnostivat kasvit,esim. korkkitammi- miten on saatu kasvamaan Mikkelin leveyspiirillä ja entä ne upeat lammet - omistajan täytyy olla kaiketi puutarha-arkkitehti. Ei sellaista paikkaa mattimeikäläinen suunnittele saati sitten tee. Hatunnoston arvoinen matkailukohde kaikenikäisille!
Anjan Puisto
6
1246
Vastaukset
- käymme joka kesä picnicillä
lapsista on aivan ihana katsella vapaana hyppiviä pupuja, minisikoja ja muita. upeat picnic mahdollisuudet, kun sitä varten laitettu pöytäryhmiä ympäri puistoa.
- malla81
ihmettelin vaan, että mihinkä ne kaikki puput laitetaan talkveks, ei kai vaan ulos, että kuolevat pakkasella. hui!
- matkailijatar
Miten Jyväskylästä ajetaan sinne Anjan puistoon?Ollaan käyty joskus Visulahdessa sielläpäin.Lapsia on hyvä opettaa arvostamaan ja nauttimaan luonnon hiljaisesta kauneudesta.Kaiken tämän kiireen ja hälinän ja väkivallan ja seksin kyllästämien ohjelmien keskellä on hyvä joskus hiljentyä puiden keskelle kuuntelemaan tuulen suhinaa.
- kysynpä
Puisto voi olla hyvä, mutta kuuluuko sen mainostaminen Huvipuisto palstalle? Eihän se ole huvipuisto vaan puisto kuten esim. Aulanko.
- matkailijatar
Jos puisto on näkemisen arvoinen paikka ja se tuottaa huvia ja mielihyvää jollekin niin eikös se silloin lasketa huvipuistoksi vaikkei sillä ole virallisesti sitä nimeä.Toisilla on vaan erilaiset huvitukset..Itsekin olisin kiinnostunut paikasta ja varmasti vien lapset sinne jonain päivänä katsomaan luonnon kauneutta.sen nimeksi vois laittaa vaikkapa Anjan puutarha-elämyspuisto.
- Anonyymi
ONKS TÄÄ VIÄ HENGISSÄ ITE OLLUT TUOLLA JOSKUS 80-LUVULLA IHAN KÄÄPIÖNÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996562KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3656133Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603023Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112484Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082145- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341285- 731237