Viimeiset kuukautiseni alkoivat 29.7.
Laskin, että ovulaationi olisi ollut 12 päivän kieppeillä (lemmiskelin silloin), mutta tänään pistelee ja nipistelee vatsaa oikealta puolelta ja hiukan huippaa ja on uupunut olo...oksettaakin.
Eli voisikohan ovulaationi ollakin vasta nyt, kuukautisten pitäisi alkaa 25-26 päivä?
Laskin, että ovulaationi olisi ollut 12 päivän kieppeillä (lemmiskelin silloin), mutta tänään pistelee ja nipistelee vatsaa oikealta puolelta ja hiukan huippaa ja on uupunut olo...oksettaakin.
Eli voisikohan ovulaationi ollakin vasta nyt, kuukautisten pitäisi alkaa 25-26 päivä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
myös täälä. Mulla ovis 13.8 ja menkat ois määrä alkaa 26.8. Mulla masun nipistelyä, pahoinvointia, ärtymystäkin, paineen tunnetta alamasulla jne.Kp nyt 21/28.
Oisko sun ovis ollu jo 12 pvä ja nyt nuo oireet jotain muuta ;) ?
valkovuotoasi? Oviksen lähestyessä se muuttuu kirkkaaksi ja venyväksi. Mitä venyvämpi, sen lähempänä.
Mulla on ollu kipuilua muutamana päivänä, tänään bongasin oviksen tikulla. Edellinen kierto oli normaali 29 päivää, mut nyt ilmeisesti pidempi koska nyt on jo kp 20 ja normaalikierrossa oviksen olis pitäny olla kp 12 tai jotain.
Todennäköisesti ovulaatiosi on vain myöhässä. Jos haluat lisätietoa siitä valkovuodon ja ovulaatioliman tarkkailusta, lue Billingsin ovulaatiomenetelmästä www.schulzmedia.no/mei/Ovulaatiomenetelma.htm (toimi siis käänteisesti) tai http://pesu.metku.net/ovulaationtunnistaminen.html tai http://groups.msn.com/Lapsettomuus/ovulaatio1.msnw .
Valkovuoto on nyt aivan valkoista, tuntuu kokoajan kuinka vuodan sitä, eli aikas runsasta on.
12 päivän tiettymillä valkovuoto oli huomattavasti kirkkaampaa ja silloin oli myös "ovis oireilu tuntemuksia" eli tunteet myllersivät edestakaisin ja olin seksuaalisesti halukas, nyt näin ei ole. mutta mahaa nipistää ja on uupunut olo...tai ehkä vain kuvittelen nämä oireet niinkuin monet muutkin kuumeilijat.
Tiedäppä sit häntä mitä tämä on, täytyy vain jaksaa odottaa jääkö ne kuukautiset pois.