ENNEN LENNETTIIN

ja ilmassa pysyttiin tarvittava aika. Lentoyhtiö oli seiväsmatkat, alias Keihänen. Tämä on tarkoitettu lentopelkoisille.
3543
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja Spearair Keihänen Suomen viranomaisten suureksi harmiksi myi ja tarjosi Härmän Jätkässä ja Mimissään (Douglas DC-8) ihan laillisesti koneissaan Kihniön Kipakka pontikkaa.

Äänestä

minulle sitten milloin tuo ei ole onnistunut nykyään? Kaveri ei ole tainut sitten 70 luvun paljon matkustella?

Äänestä
  • Liekö tarkoittanut, että noissa Spearairin lennoissa matkustajat (ainakin miespuoliset) olivat kaikki niin helvetin hönössä etteivät edes huomanneet pelätä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikä pelätty kirjoitti:

ja ilmassa pysyttiin tarvittava aika. Lentoyhtiö oli seiväsmatkat, alias Keihänen. Tämä on tarkoitettu lentopelkoisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu