LH / TESTIVIIVA

Jos olen oikein tulkinnut(??), ovistestissä testiviiva on alempana ja tulosviiva lähempänä LH kirjaimia? Mitä jos testiviiva on tosi haalea ja LH:n puoleinen viiva punainen? Tarvitsen tiedon. Kiitos sinulle, joka viitsit auttaa!
2430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Testejä on erilaisia, joten vaikea vastata. Mutta mikäli testiviiva on vielä haalea, et ole vielä ovulaatiovaiheessa. Kun ne ovat yhtä punaiset on ovulaation aika. Jatka testailua!

Äänestä

Jokaisessa tesissä kontrolliviiva on se pissapäätä kauempi viiva ja testiviiva pissapään viereinen! Tämän muistaa siitä, että pissan täytyy kulkeutua koko testin läpi toimiakseen kunnolla (tarpeeksi virtsaa) ja silloin myös kontrolliviivaan pääsee tulemaan viiva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarvitsen apuanne kirjoitti:

Jos olen oikein tulkinnut(??), ovistestissä testiviiva on alempana ja tulosviiva lähempänä LH kirjaimia? Mitä jos testiviiva on tosi haalea ja LH:n puoleinen viiva punainen? Tarvitsen tiedon. Kiitos sinulle, joka viitsit auttaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu