Optometria

Onkos kellään tietoa kuinka paljon hakijoita on optikko linjalle stadiaan? Sisäänpääsijoiden määrä näytti olevan vain 21. Kokemuksia koulusta kuulisin myös mielellään. Kiitos!
3911
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hain itse optikkolinjalle, mutta kai koulutus on suunnilleen samanlaista kuin optikko linjalla. Optikkolinjalle on tosin ilmeisesti hieman vaikeampi päästä kuin optikko linjalle Stadiaan?

Äänestä
  • löysin ainoastaan että stadiassa voi opiskella optikoksi. Onko joku muukin paikka missä on ko. linja vai mitä tarkoitit?

    Äänestä

  • häh? kirjoitti:

    löysin ainoastaan että stadiassa voi opiskella optikoksi. Onko joku muukin paikka missä on ko. linja vai mitä tarkoitit?

    ja Stadiassa piti olla koulumenestyspisteitä 30 (eli täydet), että pääsi edes osallistumaan pääsykokeisiin eli taso on todella kova.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stadia amk kirjoitti:

Onkos kellään tietoa kuinka paljon hakijoita on optikko linjalle stadiaan? Sisäänpääsijoiden määrä näytti olevan vain 21. Kokemuksia koulusta kuulisin myös mielellään. Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu