Miten löytyy Bur Dubain tekstiilisouk?
tekstiilisouk
bur dubai
51060
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jotain osoitetta; lähellä Dubain museota ja Bur Dubain puolen abra-asemia, ihan rannan tuntumassa.
Museon länsinurkalta lähtee katu 11 Cali Bin Abi Talebstreet. Sitä kävellään kartasta katsottuna vasemmalle päin. Oikella puolen sitä tietä on ensin sisään/ulostulo aukko ja jos et sitä huomaa niin kun kävelet kadulle, olikohan se nyt 38A asti, niin niiltä seuduin löytyy toinen aukko sinne vanhan soukin sisään. Niin sitä 38A:ta kävelet hiukan rantaan päin, niin oikealta puolen löytyy. Siinä on soukin oven suussa kauppiaita.
Onko kyse Karamanin alueesta?
Karaman alueella myydän merkkivaatekopioita. On eri alue kuin tekstiilisoukit. JOs Karamaan haluaa voi taksille sanoa esim että Karama shopping area.
Hei,
mielestäni siellä "varsinaisessa" tekstiilisoukissa myydään kankaita vain pakoittain, eli paljon tarvitsee ostaa jos sieltä haluaa.
Siinä vieressä rantaan päin mennessä on kuitenkin PALJON kangaskauppoja, jotka myyvät edulliseen metrihintaan kangasta.
Itse ostin hääpukukankaan sieltä soukista, vaikka ei kyllä ollut alunperin tarkoitus, mutta kun paksu morsiussilkki-satiini maksoi 2 eur/metri, niin eihän sitä voinut ohittaa.... ; ) Meillä oli hauskaa, kun mies kantoi pakkaa olalla 35 asteen helteessä ja minä viipotin edellä, onneksi matka hotelliin oli lyhyt.. ; )
Kiitosta sain sen puvun ompelijaltakin, että oli ollut vielä laadukasta kangastakin, niin ei jälkeenpäin kaduttanut! =)
Kyllä ne myivät siellä ihan metreittäin. Tai ei se ole metri vaan vähän vajaa joku eri mitta.
Tekstiilisoukeilla myydään myös muuta kuin kangasta.
Myös Al Fahidi streetillä (soukkien lähellä) on sellainen kangaskauppa kuin Atlas, siellä myyjä osaa kaikki värit ja hinnat sanoa suomeksi. Yläkerrassa yksiväriset kankaat.