Kyseinen kirjoitus Kouvolansanomissa oli varmasti jonkun Fortumilaisen kirjoitus. Kirjoittaja puhuu ympäristöhaitoista ym., mutta eikö hän sitten tajua kuinka paljon jo pelkästään öljynjalostus aiheuttaa ympäristöhaittoja. Kirjoittaja puhuu lämpöpumpun kompressorin uusimisesta, mutta ei mainitse lainkaan öljylämmityksen polttimen ja pannun uusimisesta. Kyseiset tulee uusia tietämykseni mukaan n. 20-vuoden välein ja tarviihan öljypoltin vuotuista huoltoa. Mikäli poltinta ei huolleta niin hyötyaste tippuu todella radikaalisesti.
No kaikella on hyvät ja huonot puolensa, mutta kyseinen kirjoitushan vain puolsi öljylämmitystä.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyseinen kirjoitus Kouvolansanomissa oli varmasti jonkun Fortumilaisen kirjoitus.
Kirjoittaja puhuu ympäristöhaitoista ym., mutta eikö hän sitten tajua kuinka paljon jo pelkästään öljynjalostus aiheuttaa ympäristöhaittoja.
Kirjoittaja puhuu lämpöpumpun kompressorin uusimisesta, mutta ei mainitse lainkaan öljylämmityksen polttimen ja pannun uusimisesta.
Kyseiset tulee uusia tietämykseni mukaan n. 20-vuoden välein ja tarviihan öljypoltin vuotuista huoltoa.
Mikäli poltinta ei huolleta niin hyötyaste tippuu todella radikaalisesti.
No kaikella on hyvät ja huonot puolensa, mutta kyseinen kirjoitushan vain puolsi öljylämmitystä.