Olen käyttänyt Yasmin-pillereitä huhtikuusta lähtien. Edelleen, vaikka olen näin kauan jo niitä käyttänyt, on jokaisen pilleriliuskan ainana muutaman päivän aikana valkovuodon seassa aika paljonkin verta. Onko tämä lääkärillä käynnin vaativaa vai täysin harmitonta? Ja vielä, etten käytä sitä Yasminia ehkäisyyn, olen kaiken lisäksi neitsyt.
Yasmin ja ylimääräinen vuoto
Vaarallistako?
2306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mä taas päinvastoin lopetin Yasminit huhtikuussa ja mulla on lopettamisen jälkeen ollu samaa vaivaa. Ajattelin ny vielä hetken kattoa tilannetta ja kävästä sit lääkärissä, koska voi viedä puoliki vuotta ennen ku menkat tasaantuu lopettamisen jälkeen. Ehkä sun kannattas jutella lääkärin kans merkin vaihdosta, jos Yasmin ei esimerkiks sovi sulle.
Oon käyttänyt Yasminia jo vuoden verran ja siitä asti on ollut valkovuoto rusehtavaa. Soitin siitä lääkärilleni ja hän sanoin sen olevan täysin normaalia tämän pillerin kanssa. Eli ei huolta, kosmeettinen haitta. Mutta jos Sinua se haittaa enemmän niin lääkkeen vaihto on varmasti paikallaa.