Kuinkas se

Yhteistyö kotien, oppilaiden, koulukuraattoreiden, psygologien, kollegojen ja rehtorin kanssa on nyt sitten taas alkanut. Mitenkäs sujuu? Onko ollut väsymystä ilmassa?
9569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ennen kuin alat aukoa päätäsi, nolottaa sun puolesta kun koitit olla nokkela ja hassun hauska, et reppana osannut kirjoittaa edes saa "psykologi".

Äänestä
  • se vaan olen se fiksu ope. Saattaapi olla alanvaihto edessä, eikä harmita yhtään...

    Äänestä

Ei ole väsyttänyt, koska ei ole töitä.
Minä voin ihan oikeesti tunnustaa, että tämä opentyön raskaus on pelkkää itseaiheutettua kiirettä ja stressiä. Opettajat ovat nykyisin niin sivistymättömiä, etteivät pysty/uskaltaudu priorisoimaan hommiaan. Tästä johtuvat kaikki kiireet ja väsymykset.

Ap, olet ihan oikeassa. En ole yhtään ylpeä omasta ammattikunnasta. Pelkkiä laiskoja löhnäkkeitä olemme.

Äänestä
  • Asialliseen kysymykseen heti kaksi asian vierestä olevaa vastausta. Tällaisiako ovat opet? :)

    Äänestä

  • tahtoisikaan kirjoitti:

    Asialliseen kysymykseen heti kaksi asian vierestä olevaa vastausta. Tällaisiako ovat opet? :)

    Juu

    Äänestä

Enää ei tarvitse tapella tunneistakaan kun vakinaistivat minut. Eli ihan hyvällä mielellä tässä on töitä aloiteltu, oppilaillakin vielä jonkin verran energiaa kesälomalta...

Äänestä

Ei meidän koulussa vaan tehdä tällaista yhteistyötä.

Äänestä

paitsi, että ei ole vielä ollut vanhempainiltaa eikä oppilashuoltoryhmän kokousta. Opettajien illanvietto oli viikonloppuna.
Oppilaat on ihania (1. lk)! Kaikilla oli kovasti asiaa kesän tapahtumista. Kyllä tästä hommasta saa itselleen paljon voimaa. Lasten innostus välittyy.

Äänestä

opettamista ja oppilaita, inhoavat myös elämää ja ihmisiä. Onnea valitsemallanne tiellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähti sujumaan? kirjoitti:

Yhteistyö kotien, oppilaiden, koulukuraattoreiden, psygologien, kollegojen ja rehtorin kanssa on nyt sitten taas alkanut. Mitenkäs sujuu? Onko ollut väsymystä ilmassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu