Olympus SP-320

Ostin uuden Olympus SP-320 digikameran ja pelittää muuten ihan hienosti, mutta videonpätkissä ei ole ääntä!?!? Miten saan äänen niihin?

Käyttöohjeessa ei kerrota mistään mitään, se on ihan surkea =(
2406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.dpreview.com/reviews/olympussp310/page8.asp

"You can use the optical zoom during filming, but only if you shoot without sounds (sound on/off is an option in the mode menu). You can also enable and use the 4x digital zoom, which is better than nothing, though the quality drops significantly if you do zoom in digitally."

Eli ilman ääntä pystyt optisesti zoomailemaan, äänillä vain digitaalinen zoomaus käy.

Äänestä
  • Pitääpä yrittää etsiä oikea kohta menun alta =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vain kirjoitti:

Ostin uuden Olympus SP-320 digikameran ja pelittää muuten ihan hienosti, mutta videonpätkissä ei ole ääntä!?!? Miten saan äänen niihin?

Käyttöohjeessa ei kerrota mistään mitään, se on ihan surkea =(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu