Onko kellään kokemuksia minkäverran viinaa piitää
ryyppäillä että se rupeaa vaikuttamaan seisokkiin? Itse olen huitassut kossupullon
lähes tulkoon joka viikonloppu, joskus enemmänkin. Vaikuttaako tälläinen määrä jo seisokkiin?
Ongelmia on ollut jo pidemmän aikaa, ja halutkin rupeaa jo menemään. Olen 23, joten iästäkään tämän ei pitäisi vielä johtua. Ajattelin lopettaa viinan käytön kokonaan, voisiko se tepsiä?Aamuisin kyllä aina seisoo, mutta muulloin ei eteen enää ota.
Asiallasia vastauksia kiitos...
ryyppäillä että se rupeaa vaikuttamaan seisokkiin? Itse olen huitassut kossupullon
lähes tulkoon joka viikonloppu, joskus enemmänkin. Vaikuttaako tälläinen määrä jo seisokkiin?
Ongelmia on ollut jo pidemmän aikaa, ja halutkin rupeaa jo menemään. Olen 23, joten iästäkään tämän ei pitäisi vielä johtua. Ajattelin lopettaa viinan käytön kokonaan, voisiko se tepsiä?Aamuisin kyllä aina seisoo, mutta muulloin ei eteen enää ota.
Asiallasia vastauksia kiitos...
Vastaukset 9
Vanhimmat
seisokkiin mutta ei tuo ryybs ole kenellekkään hyväksi.. lopeta ja kokeile jos halut palaavat terveempään kehoon :)
Mies juo joka ilta vähintään neljä kaljaa, ja viikonloppuisin periaatteessa koko ajan.
Ei sillä seiso enää, yritystä kyllä oli välillä, nyt ei enää sitäkään. Sitten on minulle kuin piru, niin pahankurinen ja keljuilee koko ajan.
Minä lenkkeilen joka ainut ilta ja pidän kunnosta huolta, mutta kenelle minä kroppaani esittelen, siellä lenkkipolulla kyllä kaverit katsoo ihaillen.
Nyt pitää ruveta katselemaan uutta kaveria, tätä olen katsonut jo kohta viisi vuotta.
...tuolla määrällä vielä pitäisi seisokkia viedä, etenkään noin nuorella. Tokikaan ei se varmasti seisokkia myöskään paranna. Mutta kokeile miten viinalakko vaikuttaa. Niin ja joskun pelkkä magnesiumin popsiminen saattaa auttaa. Alkoholi kun poistaa näitä kivennäisiä/suoloja kropasta. Krapulaseisokit ja muiden seisokkien totaali puuttuminen voi viitata myös testosteoini tason häiriöön.
M40
saat maidosta riittävästi. Kyllä se tuollainen määrä vie seisokin tasan tarkkaan!
Ja halutkin.
Kokemuksella...
...kossua vei siis kyvyt totaalisesti ja halutkin, ei siis pelkästään känniyöksi vaan totaalisesti ? Jos näin olisi, tässä maassa puolet miehistä olisi tällä palstalla.
En viinanjuontiin rohkaise, mutta fakta ja asiapohjalta keskustelua sentään.
mainitaan: "Jo 7-8 annosta vähentää mieshormonin määrän 1/5 osaan alkuperäisestä. Palautuminen vie runsaan vuorokauden."
...pullo kossua viikonlopussa ei silti tee miehestä impotenttia koko viikoksi. Joka päivä ryyppäily kyllä voi tehdäkin. Mainittakoon silti, että itse en ole kossua viiteen vuoteen maistanut.
Jokainen ihminen on yksilö ja jokaiseen alkoholi vaikuttaa miten vaikuttaa. Varmaa on, että missään tapauksessa kossun kiskominen ei ainakaan paranna mitään. Vaikka nousuhumalassa onkin tunne, että mitä vaan voi tehä ja kyllä lähtee ja kaikki onnistuu, mutta tunnin päästä ei oo minkään tekijäks missään hommassa. Vaiha hyvä mies tuo viinan juonti johonki vähemmän ressaavaan hommaan.
Oon 43v. äijä, eikä oo ikinä tarvinnu miettii kun ei seiso. Viinaa otan muutaman kerran vuodessa, jos siltä tuntuu.
Nykysen kumppanini kanssa harrastetaan seksiä vähintäänkin riittävästi eikä siihen tarvita kossuja eikä muita litkuja.
Puhutaan asioista just niinkun ne on ja molemmat ollaan tyytyväisiä toisiimme.
Tupakan polton lopetin kans n. 5v sitte ja veri kiertää eikä henki rohise.
Kannattaa kahtoo peiliin sillon tällön ja kysyy iteltään mitä haluut ja toimii sen mukaan ja olla itelleen rehellinen.
No tais tulla vähä muutaki asiaa, mut kun tahtoopi olla, että kaikki vaikuttaa kaikkeen.
suosittelen kokeilemaan esim. puoli vuotta ilman yhtään känniä. Et menetä mitään, mut positiiviset asiat lisääntyy.
Mun mies dokaa saman määrän kuin sä ja sama ongelma. Selvinä kausina jaksaa rakastelle joka päivä vähintään kerran. Mun mies on yli 40 v., joten lopeta dokaaminen hyvissä ajoin.Naiset jos ei saa kun tarvii, ne menee hakee sitä mstä saa, näin se vaan on.