Itse ihmisten parissa kulkiessa, usein katselen ympärilleni. Miettien, että kuka on ulkonäön tai käyttäytymisen perusteella lesbo.
Onko teillä muilla samoja ajatuksia. Miehet on vähän helpompi tunnistaa.
Minulla ei ole haku päällä, oma kulta on. Jännä vaan tutkailla ympärillä olevaa elämää...
Onko teillä muilla samoja ajatuksia. Miehet on vähän helpompi tunnistaa.
Minulla ei ole haku päällä, oma kulta on. Jännä vaan tutkailla ympärillä olevaa elämää...
Vastaukset 5
Vanhimmat
mutta ei se ehkä kovin suositeltavaa ole. Joskus ne naiset nimittäin huomaavat, ja silloin jää vähän sellainen fiilis että he luulevat jonkun heteron kyylänneen heitä paheksuvasti, vaikka oikeasti onkin ihan muusta kyse.
Joo. Mukava "arvailla", kun eihän tää tutka oikein suostu toimimaan kunnolla. Siinä sitten koreana istuskellen "toi on IHAAAN varmasti lesbo" -mietteitä mietiskellen loukkaa toisten yksilöllisyyttä aina silloin tällöin.
Sitä on tietävinään oikeasti mitä muut on. Kai siinä toivoo osuvansa oikeaan kun tarpeeksi kauan tunnistamista "harjoittelee". Sitten onkin enää vaan se lähestyminen jäljellä. Tosin ei sitä joka kaduntallaajaa viitsi häiritä anyway, joten se onkin sitten ihan juttu nro. 37. :)
En kertakaikkiaan tajua, miksi jotkut bongailee ja arvuuttelee, onko joku lesbo, homo tai jotain siltä välitlä. Mielestäni sitä hyvin harvoin KAI voineekaan nähdä päältäpäin. Jos näkisi, olisi kaikki pedofiilitkin jo pantu vankilaan!
Eihän kuvitelmien ja bongailujen kuulu ollakaan totta!! Siksi juurihan ne kuvitelmia ovatkin!
Kuljen aina aistein avoimin ja sillä silmällä katsellen. En koe siten menettäväni mitään, pikemminkin päinvastoin.
Usein mietin esim työpaikallani ihmisten ulkokuoren alla piilevää minää. Miltä tuntuisi koskettaa vieressä istuvaa naista. Miltä hänen ihonsa tuoksuisi, jos suutelisin varovasti niskaan tai harteille. Näin ovat monet tappavan puuduttavat kokoukset sujuneet huomattavasti miellyttävämmin...:)
Tämä on varmasti hyvin yleistä, en takuulla ole yksin harrastuksineni. Eiköhän ihmista aina kiehdo miettiä, mitä toinen sisimmässään tuntee ja ajattelee. Sitä emme kuitenkaan voi koskaan täysin tietää, ja siksi mielestäni arvuutteleminen onkin aivan täysin luonnollinen reaktio.
tuo pedofiili homma, sanoisin. Jos l/b nainen tunnistaa toisen kaltaisekseen, on kyseessä jonkinlainen hyvää mieltä aikaansaava samankaltaisuuden kokemus.
Sairaan pedofiilin tunnistaminen on puolestaan ei-pedofiileille hyvin vaikeaa, koska ei ymmärrä juuri mitään pedofiilien kieroutuneesta ajatusmaailmasta. Kuitenkin lapsenraiskaajat voivat hyvinkin omata tutkan, jolla spottaa toisia pedofiilejä.