jooo

pakko kai se on nyt uskoa että en ole raskana vaikka kaikki oireetkin on ja nyt on menossa kp 40/28-30 eikä menkkoja näy, mutta kun tein taasen tänä aamuna testin ja negaa näytti... :( pitänee soittaa lääkäriin... :(
3349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kannattaa mennä niin selviää onko jotakin vialla ja toisaalta pääset varmaan labraan testiin siltä varalta, jos KUITENKIN olet raskaana.

Äänestä

minullakin oli menkat myöhässä noin viisi kuukautta ja tein monet testit ja negaa näytti... kävin lääkäris ja otti veri kokeet joissa ei näkynyt mitään... sitten ne käski vain odotella... alkoihan ne mutta sitten ne kesti kolme viíkkoa... hormonit, siinä taitaa olla syy kaikkeen... :)

Äänestä

Älä sinä hyvä ihminen vielä masennu, katoppa ku ei se näy niin pian kotitestissä... ei mullakaan näkyny heti... tais näkyy vasta sillon ku olin toisella kuulla raskaana... odota vielä vähän tai menet sinne lääkäriin ja pyydät ottamaan sen verikokeen ni sitten ainakin tiedät... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex jännäri kirjoitti:

pakko kai se on nyt uskoa että en ole raskana vaikka kaikki oireetkin on ja nyt on menossa kp 40/28-30 eikä menkkoja näy, mutta kun tein taasen tänä aamuna testin ja negaa näytti... :( pitänee soittaa lääkäriin... :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu