Eli ajelin tuossa pari kuukautta sitten välimallisen kortin, ja rajoituksena siis 25kw. Nyt harmittaa, ja haluaisin korottaa, jotta saisin ajaa täystehoisia. Kahta vuotta en malta odottaa, ja ikääkin löytyy riittävästi. Onkos kellään hajuakaan, mitäs tuollainen maksaa, ja miten se käytännössä onnistuu?
Vastaukset 4
Autokouluun vaan ja hinta on vähän isompi kun välikokokortin hinta.
- koko kortin!
Käsittääkseni sen voi suorittaa pelkällä ajokokeella. Tuskin koko korttia täytyy suorittaa. Se sitäpaitsi maksoi saman verran kuin "iso" A:kin. Ihmettelen, voiko omalla pyörällä suorittaa, vai täytyykö vuokrata "ajokoulusta". Mikä hinta on jne..
- katuva
???
- koulun toimistosta
Koska ikää on voit saada rajoittamattoman suorittamalla käsittely ja ajokokeen.
Oma pyörä ei käy vaan pitää olla koulupyörä luullakseni.
Tarvitsetuuden ajokorttiluvan rajoittamattomalle A:lle
Ota autokouluusi yhteyttä ja kerro ongelmasi ja pyydä, että selvittävät asian
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26974- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568835- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627- 66625