On se Vattenfall vaan niin mahtava sähköpulju! Asiakaspalvelunumeroon on täysin mahdoton päästä läpi! Jos jätät soittopyynnön, niin eivät todellakaan soita sinulle, koska Vattenfall joutuu maksamaan sen 3 minuutin puhelun ja se ei sit taas olekaan mitään halpaa touhua. Luulis sen nyt riittävän, että pitävät maan korkeimpia hintoja sähkön jakelussa, mutta pakko on vielä sinne suuntautuvista puheluistakin veloittaa.
Saatanan Vattenfall!!
17
3626
Vastaukset
- saitte
kyllä se on tosi iso,tiesin silloin kun myyntiin
päseille tämä firma. - soop-peli
sähköpostia.Asioin vain ja ainoastaan heidän kanssaan sähköpostilla.Soittopyynnöt yms...pidä aina postisi tallessa minkä olet lähettänyt...
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jos kerta on olemassa asiakaspalvelunumero johon voi tarvittaessa soittaa, niin pitäishän sen olla myös sellainen, että sieltä saa apua, jos on ongelmia! ei tässä maassa kaikilla ole nettiä käytössä!
- parempi
Sieltä saa sähköä halvemmalla.
Kaupunki teki mielestäni munauksen kun myi tuottavan sähköyhtiönsä Wattenfallille. Senhetkinen rahantarve ei mielestäni ollut riittävä syy. Budjettia pitää karsia raakasti ja säästää! Niitä rahantarpeita tulee aina myöhemminkin ja mitäs sitten.? Todella ohari kuntalaisille. Ketkä vastuussa? Sähkö on mielestäni peruspalvelu kuten puhdas vesi. Se kuuluu kunnallistekniikkaan, perusinfraan. Sen yksityistäminen ei tuo kuntalaisille mitään hyvää tullessaan.- vaihdeta
kun ne fortumin pomot käärii miljardioptioita itselleen! miks niitä pitäs rikastuttaa? aion vaihtaa jollekin pienelle sähköntuottajalle, jolle voittojen keruu ei ole pääasia.
- säpäri
Vaihdan heri jos kerrot, että pääseekö fortumiin asiakaspalveluun puhelimella läpi?
- säpäri
kuka siinä kauppassa sanoi viimeisen sanan? hassinenko?
- ei ikinä
Suomen kaksi kalleinta yhtiötä, Fortum ja Vattenfall.
- Äijääää
Joo, kolme kuukautta odotellu email-vastausta, kaverini samoin. Onneks vaihdoin sentään Helsingin Energialle tuossa aikoinaan - vielä kun saisi sähkönsiirronkin jostain muualta.
Vattenfall on HÄMEENLINNAN HÄPEÄTAHRA.- ****
Olen ostanut sähköni Helsingin Energialta jo vuosia.Palvelu pelaa ja sähkön hinnasta saa vielä Plussa-pisteitä (edellyttäen että on Plussa-kortti).
Se kyllä harmittaa että siirrosta täytyy maksaa Vattenfallille.
- yhtiötä
Mulla on ollut samanlaisia ongelmia yhtiön kanssa aina kun olen jotakin tietoa kaivanut. Kyllä se taitaa olla parempi vaihtaa toiseen yhtiöön ettei tarvi kokonaan hermoja menettää. Luulis että noilla hinnoilla pystyis palkkaamaan lisää väkeä asiakaspalveluun.
- palvelu on
eri planeetalta kuin Vattiksessa.Aina oli epäselvyyksiä laskutuksissa,puhelimella ei päässyt mihinkään.Piti oikein konttorille paikan päälle mennä selvittelemään Vattiksen munailuja!Hesan Energiaan vaihdoin ja tyytyväinen ollut.Ok palvelu ripeä ja laskuissa ei mitään epäselvyyksiä.
- minäkin yhtiötä
Vaihdoin Helsingin Energiaan yli 2 vuotta sitten. Soitin palvelunumeroon ja sieltä vastattiin heti. Sovittiin sopimuksen tekemisestä, paperi tuli postissa. Allekirjoitin sen ja laitoin postiin. Uusi sähköyhtiö hoiti loput, irtisanomisesta lähtien. Ei mitään valittamista ollut koko aikana. Laskut on kunnossa ja tulevat oikeaan aikaan postissa.
- Äijjjäää
Tehdään massaboikotti Vattenfallille. Jokainen tällä palstalla liikkuva vaihtakoon Helsingin Energialle - tai ihan mille tahansa muulle "operaattorille" :)
- vaihdantaan
Äijjjäää kirjoitti:
Tehdään massaboikotti Vattenfallille. Jokainen tällä palstalla liikkuva vaihtakoon Helsingin Energialle - tai ihan mille tahansa muulle "operaattorille" :)
Kannatetaan, kannatetaan! Nyt tarvitaan yhteishenkeä, kyllä sitä meistä löytyy!!
- otto m.
vaihdantaan kirjoitti:
Kannatetaan, kannatetaan! Nyt tarvitaan yhteishenkeä, kyllä sitä meistä löytyy!!
alasajo alkakoon!
- AVS
otto m. kirjoitti:
alasajo alkakoon!
Sillä ehdolla että ette kukaan anna ääntänne Koskiselle ja Filatoffille seuraavissa vaaleissa.Nämä kaksi pelleä olivat todellinen syypää että Energia myytiin Vattenfallille.He tulivat kesken valtuuston kokouksen paikalle ja vinkkasivat varavaltuutetut pois kokouksesta.Syy oli että nämä varat olivat myyntiä vastaan.Eli nämä kaksi Ministeriä myivät Energian.Myynnin kannattajat voittivat yhdellä äänellä.Sitten tämä Käikälän pelle Hassinen, sai palkkioksi Energian myynnistä hyväpalkkaisen hallipäällikön homman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743800Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1823035Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472946Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572431Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632230- 1601870
- 781575
- 331437
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352