Supra

Katsoiko joku testin? Itse kun en kerennyt.
Miten Supra pärjäsi?
7675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Supra oli hitain muistaakseni kiihtymään mutta parhaat jarrut, ohjaus perheautomainen, mukavin ja taloudellisin. Helpoin ajaa normaaliliikenteessä.

Lopputulos oli että oikeastaan mikään kolmesta ei voittanut koska autotkin olivat niin erilaisia. Porche puhtaaseen urheilullisuuteen maantiellä, ei kaupunkiin, Corvette leikkikaluksi sitä haluaville ja Supra sille joka ostaa omalla rahalla ja ajelee sillä muutenkin kuin viikonloppuna ts. paras jokapäiväiseen ajoon.

Äänestä
  • tuon!.
    Tuo oli edellinen koppa-malli,nykyinen on dynaamisempi!.

    Äänestä

  • Ohjaus sai kehuja perheautomäisyydestään. Kommentti meni jotenkin näin: mutta ei herraisä Nipponin pojat tällaista ohjausta saa urheiluautoon tehdä, tunnelma on kuin vanhassa Camryssä ja sén jälkeen esitettiin kuvia kuinka auto lähti hanskasta, että silleen !

    Äänestä

  • Supran kirjoitti:

    Ohjaus sai kehuja perheautomäisyydestään. Kommentti meni jotenkin näin: mutta ei herraisä Nipponin pojat tällaista ohjausta saa urheiluautoon tehdä, tunnelma on kuin vanhassa Camryssä ja sén jälkeen esitettiin kuvia kuinka auto lähti hanskasta, että silleen !

    ...minkälainen ohjaus Toyotassa on niin aina tulee haukut. Luin tuossa taannoin Ilta-Sanomien jutun uusimmasta Celicasta ja siinä sanottiin Celican tunnokkaasta ohjauksesta näin

    "Tehtävää ei yhtään helpota Celican ohjaus. Siinä ei ole tyhjää keskialuetta ollenkaan, vaan pienikin ohjauspyörän liike vaikuttaa heti etupyöriin. Se tarkoittaa, että autoa on ajettava koko ajan tarkasti."

    Kyseinen toimittaja Lasse Erola on muuten ennenkin heitellyt jotain vihjauksia riisiin jos puhe on Toyotasta.

    Äänestä

Olikohan tuo supra turbo? Koska vääntö jäi ihmetyttämään, vain vähän yli 300 newtonmetriä. Hmmm

Äänestä
  • Turbo se oli ja siitä huolimatta epätarkin ajettava. Mutta Supra ei olekaan oikea urheiluato. Se on tehty vain katupyörittelyyn eikä kovaan ajoon. Sen joutuu rakentamaan kokonaan uudestaan, jos haluaa germaanista ruutia käytökseen.

    Äänestä

  • ja oli se kirjoitti:

    Turbo se oli ja siitä huolimatta epätarkin ajettava. Mutta Supra ei olekaan oikea urheiluato. Se on tehty vain katupyörittelyyn eikä kovaan ajoon. Sen joutuu rakentamaan kokonaan uudestaan, jos haluaa germaanista ruutia käytökseen.

    Nuo ongelmat ovat varmaan jo korjattu -eli on urheiluautomaisempi?.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puskurissa kirjoitti:

Katsoiko joku testin? Itse kun en kerennyt.
Miten Supra pärjäsi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu