pakko olla koodeja

tarvitsee

pakko jostakin on saada purku koodi puhelimeeni...minulla on nokia 6630 puhelin...olen koittaanut etsiä vaikka mistä mutta ei vaan satu silmää...tiedän että jostai siihenkin koodin löytää...minulla meni jo puhelin kiinni ja ei jokseenkin huvittaisi heittää puhelinta roskiin...mutta empä taida tehdä sillä mitään ellen saa purku koodia jostain...prkl!!! -neito ilman kaameeta kapulaa:`( -

8

6820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minäminä

      suojakoodi?12345 vai simlock koodi->ei ole vaan tehdään huollossa(juotos juttu)

      • helvetin,

        juotosjuttu,luuletko että juotetaan joku piuhan pätkä paikoilleen?HAAHHAHAHHAAAAAA!!!!


      • keskustelua,
        helvetin, kirjoitti:

        juotosjuttu,luuletko että juotetaan joku piuhan pätkä paikoilleen?HAAHHAHAHHAAAAAA!!!!

        kun toisia moititaan ja nauretaan toisten virheille. Tällaisia tolloja sekopäitä riittää aina!


    • operaattoriexpertti

      Netistä saa suomalaisiinkin puhelimiin puhelimen sim-lukon koodeja, joilla saa kätevästi puhelimen sekaisin ja takuukin näin ollen raukeaa.

      tomppelit.

    • sim lukko pois

      Saitko sä mitää koodia millä pystyy purkaa sim lukon. mulla on myös nokia 6630 ja haluan sim lukon pois?

    • EI kannata!!

      jos poistat SIM-lukituksen!!.

      • Jacce

        Asiasta tietämättömille!!! TAKUU EI RAUKEA vaikka sen sim lukon poistaa! Googlettamalla löytyy monia sivuja ja laskentaohjelmia koodin selvittämiseksi, jos koodin painaa 4 kertaa väärin, puhelin ei huoli enää koodia, vaan se täytyy viedä huoltoon. Tällä hetkellä EI OLE vielä keksitty KUNNOLLISTA laskentaohjelmaa BB5 luureille (N-sarjan puhelimet) Kaikkiin vanhoihin (DTC4 3 yms.) on ja toimii!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4223
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      118
      2681
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2432
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1477
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      171
      951
    Aihe