Mikähän kumma homma on minun pv:ssä kun sillä ajaa vähän matkaa niin se posahtaa pari kertaa ja sitten hyytyy! vastatkee
pv perkele
minä vaan
5787
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siinä on se 2-tahtimoottori, ei siihen kannata luottaa!
mut saa tosissaan liian usein fixailla...:/
tuttu juttu show...
tekemistä ku joutuu runkkailemaa joka kohtaa välil et
pysyy kunnos. tosin sillon vituttaa ku ei tiiä mikä on vikana ja oot tien päällä tai pitäs koht lähtee johokii :D liika on ain liikaa, oisha se välil kiva ajella ilma niitä kaiken maailman sivuääniä:D
Joutuuhan vanhaa PV:tä fiksailee melkein jokapäivä jonkunverran, muttei se kyllä johdu sen kakstahtisuudesta vaan vuosista ja onhan ainakin yksinkertaisempi ja helpompi rakenteeltaan korjailla kun nelitahtinen!!
Pääasiahan on mun mielest se ettei se jätä tienpäälle, mutta tulpan vaihtaisin ekaks jos mun mopottimessa olis tollasia oireita. Kai sul on kaasarin ja sylinterin välissä se muovinen paksuhko kappale? Voi kaasari muussa tapauksessa lämmetä liikaa ja aiheuttaa kaikennäköstä kiusaa.
mistä semmosen muovisen paksuhkon kappaleen saa?