yritin lähettää wordin kautta asiakirjaa mutta lähettäjäksi tuli mieheni nimi.Sen verran tiedän että outlookissa on yksi tili ja se on mieheni nimellä.Mutta miten saisin tämän näkymään niin että lähettäjä olen minä?
wordin kautta lähettäminen
seija
3140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sun pitää ensin tallettaa se dokumenttisi johonkin, vaikka työpöydälle ja sitten lähettää se liitteenä postin mukaan. Onhan sulla oma sähköpostitili?
.doc-muodossa oletusarvoisesti koko muokkaushistoria tallentuu dokumenttiin. onpa viranomaisilta saapuneissa liitteissäkin ollut aivan muille tarkoitettua tekstiä.
aina kun saan .doc-tiedoston, niin tutkin sen antiwordillä. useasti löytyy mielenkiintoista "näkymätöntä" tietoa :D
hei
Jos sulla wordin asiakirja tehty, niin siitä vaan "tiedosto" -> "lähetä" -> "sähköpostin vastaanottaja (liitteenä)" ja käsittääkseni silloin aukeaa sen henkilön oletusmailiohjelma, kenen tunnuksilla olet koneella.
Jos sulla oma tili esim." XP-Homeessa", niin lähettäessä aukaisee sinun määräämäsi mailioletusohjelman, esim. Thunderbirdin ja silloin lähettäjäksi tulee sinun tietosi.
Mutta jos oot ukon tunnuksilla, niin aukaisee ukon mailiohjelman ja silloin hänen tiedot ja ...
Wordiä ei oo pakko tallenta ennen lähetystä mutta kaikkihan niin tekevät, jotta jää "muisto talteen", voi muokkailla, ... ...
Tuo RTF-kommentti olikin aika mielenkiintoinen eli miten saan näkyviin Wordin asiakirjasta lisätietoja?? Antiword tms., mitäs ne??
terv
muumipappa