venttiilien säätö

Mitataanko välys "keinuvipujen" ja venttiilin välistä silloin kun vipu on yläasennossa? entä miten välys säädetään? mopo on fude. sopiva välyshän on kai 0,05mm kumpaakin venttiiliin?
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viitaten toiseen viestiin, vie huoltoon. Jos itte teet, niin siitä välistä ja imu tiukahko 0,10 ja pako tiukahko 0,15, oiket 0,08 ja 0,12, 13mm hylsyllä voit pyörittää konetta magneeton päästä ja siinä ketju eli nokkapyörässä on reiät merkkinä millon on nokka ihan vastapuolella jotta voi mitata.

Äänestä
  • sitä käynnistyspoljinta käyttää koneen pyöräyttämiseen?

    Äänestä

  • kannata kirjoitti:

    sitä käynnistyspoljinta käyttää koneen pyöräyttämiseen?

    voi käyttää, mut itse säädän ne mopon oikealta puolen ja käynnistinpoljin on vasemmalla joten luontevaa on että....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksi kasaa kiitos kirjoitti:

Mitataanko välys "keinuvipujen" ja venttiilin välistä silloin kun vipu on yläasennossa? entä miten välys säädetään? mopo on fude. sopiva välyshän on kai 0,05mm kumpaakin venttiiliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu