Onko Sipoossa vuokra-asuntoja,esim. Nikkilässä ja kuinka helposti muualta muuttava pienituloinen eläkeläinen saa asunnon?
Vastaukset 3
- sipoolainen
Onhan noita vuokra-asuntoja, mutta jonoja on ja ensisijalla on sipoolaiset asunnon tarvitsijat.
- Hippokampus
Kuinka monta vuokra-asuntoa Sipoossa on? Kymmenen?
Nuoriso muuttaa Helsinkiin, kun ei asuntoa kotikunnasta löydy. Kohta vanhukset sinne lähtevät näköjään. - joskus,sääntö
Hippokampus kirjoitti:
Kuinka monta vuokra-asuntoa Sipoossa on? Kymmenen?
Nuoriso muuttaa Helsinkiin, kun ei asuntoa kotikunnasta löydy. Kohta vanhukset sinne lähtevät näköjään.että Stadissa piti maalaisen,asua 10 vuotta yksityisellä vuokralla ennenkuin oli mahdollisuus Stadin vuokra-lukaaliin,nyt taitaa olla niin että maalaiset,siis myös Sipoon juntit ovat etusijalla,Stadin luukkuihin. Sipoossa on siis tuo sääntö syntyperäisille Sipoolaisille kämppä ensin,niin olisi pitänyt olla myös Stadissa,voisi toimia vieläkin. Täällä asuu liikaa maalaistolloja muutenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???582550- 1171348
- 1361176
- 771074
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891003Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku20885- 118783
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä26756- 33734
Hyrynsalmella asuvat Kainuun v*ttumaisimmat ihmiset, syntyperäisiä kaikki.
Ristijärvellä on n., puolet v*ttumaisia ja puolet ihan mukavia asukkaita, mutta Hyrynsalmella asustaa todella kateelline18633