No kaikki alkoi 4.luokalla kun meidän kouluun tuli sellanen Sanna-niminen tyttö ja se tuli tutustumiskäynnille meidän luokkaan. Mä kiinnostuin heti kun hän oli mukava luonteeltaan.. no vitos luokala se tuli kokonaan meidän kouluun.. minä ja siskoni oltiin hänele kavereita, käytiin hänen luona ja hän mun ja siskon luona kyläsä.. no vuodet meni sitten et ei oltu paljon yhteyksissä kun hän muutti aina eripäi Oulua.. asui haukiputaala, välilä helsingissä mut nyt muutti takas Kempeleeseen mis itekki asun.. no koulusa me ollaan kaiffoja mutta meistä tuli todella hyviä ystäviä kun kaikki kävi kun mä olin kirjaston koneela ja hän istu viereiselle koneelle ja hymyilin hälle ja kysyi mun sähkäriosotetta.. no mä antoin.. ja sitte me ruvettiin mailaamaan.. No mä hänestä oli tykänyt niin monta vuotta et tunnustin mailisa parin päivän päästä.. mut kun se oli taas viereisellä koneella samaan aikaan ja kun lähetin viestin niin heti mä aattelin et lähen pois kirjastosa ettei se alkais näyttää mulle epämielyttäviä hymyjä.. no seuraavana päivänä kävin maililla ja hän kertoi että ei haittaa et mä tykkään hänestä koska hän ottaa se kohteliaisuutena.. hän ite seurustelee nykyisin... No sit mä kysyin mailisa yhen kyssän et onko ollut koskaa mua kohtaa tunteita.. niin hän vastasi että on ollut ja paljonki! ite olin ajatelu et hän ei olisi musta kiinostunu koskaa seurustelemaan.. ja nyt käynyt niin että olen häneen jopa rakastanu.. mutta ongelma on se et mul on jo nykyinen tyttöystävä mut en haluaisi pettää rakasta mut mä rakastan myös sitä toista... mä soitin sille ja kysyin et voisitko kertoa minkälaisia tunteita sulla on mua kohtaan, niin hän sanoi et kertoo seuraavasa mailisa kun hän oli lomalla pohjosessa.. me ollaan hyviä ystäviä.. mut rupee toi ystävyys mennä jo vähä rakkauden puoleen.. ja en haluaisi pettää tätä nykyistäkään... no nykysen kans ei oikein mee hyvin... Se tyttö josta pidän on todela mukava mut ei mikään missi... mut sisin tärkeintä.. Joten kertokaa mielipiteitä mitä täs asiasa tehdä.. kun en haluaisin pettää omaa nykyistä tyttöystävää! Kiitos jos vastaatte!
Naishuolia
Ville_87
4317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mun neuvo olisi, että älä ainakaan petä sitä nykyistä. Tänään tulee mulla 2 viikkoa erosta, kun poikaystävä petti ja jätti. Ja se jaksaa satuttaa vielä, varmasti kauan aikaa. Joten älä petä sitä nykyistä, jos et halua sen kanssa olla niin koita puhua asiasta ja sanoa, että haluaisit elää sinkkuna tai jotain, mutta älä petä.. petetyksi tuleminen vie itsetunnon nolliin, ei voi enää luottaa kehenkään, ja lopulta millään ei ole enää mitään väliä.
.. toikin on jo jonkun näköstä pettämistä koska soittelet ja mailailet sille toiselle tytölle tollasia.. jos oikeesti olisitte vcaan ystäviä et sä sille tollasia kirjottas. Nyt sun kyllä olis parasta kertoo nykyselles että oot ihastunu johonkin toiseen.
Petät meinaan jo nyt!
Minä olen kertonut nykyiselle tyttöystävälleni et me olen sen toisen kansa ystäviä mutta Ei seurustella... :)Ja minäkö EN petä nykyistä rakastani.. koska se mun toinen on mun ystävä mutta ei seurustella! :)
Minä kun en petä.. eikös mulla saa olla edes ystäviä? Minä en petä...