PASKA ÄLVÄRI!!!!!!!

kajauttaa kuuluville valtaosan mielipide ihan vaan yhteenvetona asiaan. Edellisessä keskustelussa taisi olla yksi tai kaksi "ällötyksen" puolustajaa. Lakiin pykälä, jossa kielletään nämä häpeäpilkut miljööstä!
112639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Meillä on ainakin ihana älväri, kellarikerrosta myöten. Punainen tupa ja perunamaa. Iso piha ja pieni asuntolaina. Varaa ostella ja matkustaa!

Äänestä
  • !!!

    Äänestä

  • Pakko kai sitä on matkustella kun älvärissä voi ei asua.

    Äänestä

  • asuja kirjoitti:

    Pakko kai sitä on matkustella kun älvärissä voi ei asua.

    Niin, ja älväristillä on laadukas seksielämäkin!
    On meillä kaikki toisin.

    Äänestä

  • Luntatupaan kirjoitti:

    Niin, ja älväristillä on laadukas seksielämäkin!
    On meillä kaikki toisin.

    vielä saanut.

    Äänestä

kertoa mielipiteeni, kiihkottomasti ja viiden vuoden kokemukseen vedoten.

Älvarimme on osoittautunut kodikkaaksi, mukavaksi, toimivaksi, edulliseksi asua, halutuksi; onpa tuosta pari ostotarjoustakin tullut (mihinkäs sitä ihminen nyt kotoaan...), lämpöiseksi - kiteytettynä ratkaisumme on täyttänyt tai ylittänyt KAIKKI odotuksemme ja olemme kodistamme ylpeitä! Oma tupa - oma lupa.

Äänestä

mutta ihan vaan mielenkiinnosta kysyisin, mikäs niissä nyt noin nyppii?? Jos oikein ymmärsin, sinullahan ei niistä kokemuksia ole, mutta vahva mielipide joka perustuu ....... niin. Olkoon tämä tässä, näitä avohoitopotilaita tuntuu riittävän huutelemaan erittäin perustellusti asioista joista heillä ei ole kokemusta eikä tietoa. Jokainen voi siis asettaa ne arvoiselleen paikalle, aivan miten haluaa.

Äänestä

lakiin pykälä jolla sinut kielletään!!!!!!Taitaa vaan vituttaa kön sulle ei älväriä myydä......

Äänestä

Näin yhteiskunnalliselta kannalta on kiintoisaa huomata yhä uudestaan kuinka juuri älväristit kykenevät sofistikoituun keskusteluun, teidän parjaajien mielipitestä jäävät päällimmäisenä mieleen huutomerkit, ISOT KIRJAIMET ja se ettei osata mitenkään perustella sanomisiaan :)

Äänestä
  • on täynnä 'kuoronlaulajia' ilman sivistystä ja kasvatusta. hävettää asua tällaisessa maassa jossa ei osata käydä asiallista keskustelua mistään asiasta.

    Äänestä

  • yhteyskunta kirjoitti:

    on täynnä 'kuoronlaulajia' ilman sivistystä ja kasvatusta. hävettää asua tällaisessa maassa jossa ei osata käydä asiallista keskustelua mistään asiasta.

    Niin, eikä kestetä kritiikkiä/faktoja!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja minulla on oikeus kirjoitti:

kajauttaa kuuluville valtaosan mielipide ihan vaan yhteenvetona asiaan. Edellisessä keskustelussa taisi olla yksi tai kaksi "ällötyksen" puolustajaa. Lakiin pykälä, jossa kielletään nämä häpeäpilkut miljööstä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu