Olen 15v poika mitä te vanhemmat miettisitte
1.Jos poikanne jäisi kiinni runkkaamisesta/ pornon katselusta
2. Sexin harrastamisesta
Mitä te vanhemmat mietitte jos murros ikäinen poikanne/ tyttönne harrastaisi sexia.... Olettehan tekin olleet joskus lapsia ja tehnyt samaa... Ja kertokaa kokemuksia jos on että lapsenne on jäänyt kiinni.
ja sitten lopuksi vielä. mitä mieltä olette jos lapsellanne on tyttö/ poika-ystävä haluaisitteko että hän kävisi teillä ja nukkuisikin ehkä teillä vai ettekö anna että lepsellanne on tyttö/poika ystävää?
Auttakaa vanhemmat
4
1066
Vastaukset
me olemme kyllä ajatelleet, että seksi kuuluu aikuisten maailmaan, vakiintuneeseen parisuhteeseen. Jos jäit kiinni, niin luulenpa, että vanhempasi haluaisivat jutella kanssasi. Itse ainakin äitinä haluaisin jutella lasteni kanssa, sitä mukaa kun tilanteita eteen tulee.
- Kahden murkun äitee
Itsetyydytys/pornon katselu normaalia miehen kasvuun liittyvää. Mitäs sitä sen kummemmin ihmettelmään:-)Tekeehän niin aikuiset miehetkin/naisetkin.
Seksi: En antaisin lupaa yöpymiseen, vuoden parin päästä sitten. Murkuilla kyllä on tyttö/poikaystäviä, niiden kanssa sylitellään, halitaan/pussaillaan/kähmitään ym. mutta EI seksille. Sen aika koittaa vähän myöhemmin.
(nykyaikana aloitetaan niin aikaisin).
Minun murkut seurustelevat ihan avoimesti ja asioista on puhuttu. En tietenkään voi sille mitään jos eka kerta tapahtuu esim. telttaretkellä, voin vain luottaa:-))- taikurityttö
että porno on ok ja seksi ei????
- että...
..ei runkkaamisessa ole mitään väärää, mutta jos luulet, että tuleva seksielämäsi on pornofilmien kaltaista, erehdyt ja pahasti!
Pornon takia monet suhteet menee mönkään koska nuoret miehet ovat saaneet oppinsa siitä ja todellisuus on aivan toista, eivätkä he ymmärrä sitä.
Seksisuhteen aloittaminen vaatii vastuuta MOLEMMILTA, tietoa ehkäisystä ym.
Seurusteukumppani ehdottomasti kotiin, että vanhemmat voivat tutustua (jos haluavat).
Ei kannata heti kysyä yökylään lupaa, odotelkaa rauhassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html2225377Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,564740Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk13541Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2873291Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699193265Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1823179- 732830
- 632037
- 901996
- 271979