paljonko on TES mukainen tuntipalkka puuauto kuskilla?
puuauto miehen palkka?
10
6225
Vastaukset
- se on
jottai markan km.
- ihan
sitäkään??
- JOKU
NO EI TÄNÄÄN PALJON TULLU KU AJO JUNAAN VIIS KUORMAA PUITA JA JOS SIVU OLI 30KILOMETRIÄ NIIN AIKA PIENI TILI TULI MARKKA KILOMETRI HINNALLA. ETTÄ JOS SIITÄ VÄHÄN ENEMMÄN SAIS, MUTTA AINAKIN SITTE KANNATTAS ISÄNNÄLLE.
JOKU kirjoitti:
NO EI TÄNÄÄN PALJON TULLU KU AJO JUNAAN VIIS KUORMAA PUITA JA JOS SIVU OLI 30KILOMETRIÄ NIIN AIKA PIENI TILI TULI MARKKA KILOMETRI HINNALLA. ETTÄ JOS SIITÄ VÄHÄN ENEMMÄN SAIS, MUTTA AINAKIN SITTE KANNATTAS ISÄNNÄLLE.
Niin tai jos matkaa pinolta asemalle on 0,5-2km:ä. Ei olisi kovin hääviä pisnestä, kuskille ainakaan.
- pöllikuski-2
on yhdistelmäkuskin palkka 5% nosturilisä. ei kai puukuskin palkka sen erikoisempi ole? tietysti ilta,yö yms.lisät tulee niiku muissaki hommissa!
- pöllikuski-2
puukuski kirjoitti:
Noinhan se menee jos tessistä puhutaan.
ainakin mun työpaikkalla maksetaan! taitaa vaan käytäntöä olla aika monenlaista...
pöllikuski-2 kirjoitti:
ainakin mun työpaikkalla maksetaan! taitaa vaan käytäntöä olla aika monenlaista...
Itselläni on läpituntipalkka, "reilusti" reilumpi kuin pelkkä tes nosturilisä. Jos pyhinä töitä, niin pyhälisät.
Toiset eivät maksa edes tuota nosturilisää, hyvä jos tessin mukaisen h-palkan.
- abcde
olen tienannut pöllikuskina, viime vuonna oli kokonaisansio 68739 euroa, joten ei ole valittamista, joudun kylläkin ajamaan aika paljon viikonloppuisin mutta siitähän maksetaan.
- puumettään
mulla 16.20 Euroa tunti olisin lähteny kävelee ellei isäntä olis tehny 2 euron korotusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1604259Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan412343Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va222231Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos521818Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3721730Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221469Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611464Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy801354Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden861215Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1561197