Venäjä saa nykyisinkin tehdä mitä haluaa. Suomalaiset alistuvat. Nukkuvaa karhua ei
vieläkään uskalleta herättää.
Venäjä myrkyttää
10
392
Vastaukset
- Hegeira
Ni mitäs Venäjä nyt tekee ja mihin Suomi alistuu? Vähän tarkemmin ja perusteita kans, jos tommosia kirjoittelet. Ahdistaa oikein...
- AloitusIhanVäärin
Myrkytykset tapahtui englannissa ja suomi on alistunut natolle ja usalle isäntämaasopimuksella
- Terenttilä
Venäjä hämmentää, ja vain sentakia Suomi teki Nato/Usa kanssa sopimuksia kaiken varalta. Sinä varmaan tekisit uusia yya- ellei peräti liittosopimuksen Venäjään vanhaan vainoojaan.
- LirissäOllaan
Terenttilä kirjoitti:
Venäjä hämmentää, ja vain sentakia Suomi teki Nato/Usa kanssa sopimuksia kaiken varalta. Sinä varmaan tekisit uusia yya- ellei peräti liittosopimuksen Venäjään vanhaan vainoojaan.
Suomi on nyt samassa tilassa kuin ennen jatkosotaa saksan kanssa, saksan tilalla on vain nato. Ihmetyttää ettei suomen nykyinen johto yritäkään pitää suhteita yllä venäjään vaan sauli puhuu transatlantiasta tosin yks atlantis upposi meren pohjaan. PaasikiviKekkosen linja oli että hankitaan ystävät on läheltä ja viholliset kaukaa. Nyt tehdään päinvastoin ja se saattaa suomen hankalaan tilanteeseen sotilaallisesti, poliittisesti ja kaupallisesti. Aito puolueettomus Sveitsin tapaan olisi parasta Suomelle eikä naapurimaan boikotointi ja sotilaallisen uhan luominen naton takia. Ei venäjä hämmennä vaan nato ja usa.
- tervetuloa-suomeen-
Uskon enemmänki yhteistyöhön,
suomen on viisainta pitää hyvöt suhtee kaikkiin maihin, eteenki naapurimaihin monikossa,
koska venäjälle ei ole intressiä sekaantua suomen asioihin,
vaikka olis syytä,
kuten esm, media vaahtoaa koko ajan negatiiviseen sävyyn kaiken venäjästä
m u t t a erikoisesti ameriikaa suomi mollaa senkun kerkiää,
ihan hävettää suomalaisena,
ameriikkalaisten mollaus on loputtava, tuossa ei ole enään mitään järkeä,
käsitääkseni suomi on puolueeton maa vaikka kuuluuki EU:n jäsenyyden merkeissä,
pidän enemmän Trumpihista
kuin Glintonin rouvasta
sanoi suomi mitä tahtoo asiasta,
tervetulleeksi toivoatan lämpimästi Trumphin Rouvineen
samoin Puuttini on tervetullut,
sillä vain puhumalla saadaan maailmaan rauha ja turvallisuus kokonaisuutena,
ihailen suuresti Trumphia ja erikoisesti hänen puolisoaan Melaniaa,
on erikoisen kaunis ja fiksuntuntuinen nainen, - Glad-Sommare
Se karhu ei koskaan nuku!
- suvakithirteen
Suvakkiviherkommarit saa tuhota koko Suomen vapaat rajat agendallaan! Hei kuka tämän paskan maksaa? vihreäpuna vai? koska nää tekevät töitä mista rahat tulevaisuuteen? pelkäätte työntekijät loppuu ja varmaan loppuu nopeammin mitä nopeammin otatte matuja maahan, sitten kun suomalaiset veronmaksjat ovat kuolleet millä nämät matut elävät suvakkivalaan perseestä? vai homomiesten palleista jotka suosivat mokkamunaa?
- Pöpilään
Hae hoitoon suvakkiesi kanssa
- EU_USA_NATOsyypäitä
Haukut meni väärään kohteeseen, sillä matujen pakolaisuus johtuu USAn ja EUn sodista lähi-idässä ja pohjois-afrikassa ja mielenkiintoista, ettei EU tunnusta syyllisyyttään pakolaisuuteen vaan ölvinä suunnittelee pakolaisleirejä pohjois-afrikkaan. USAn ja EUn örveltäminen kehitysmaissa on aihettanut pakolaistulvan eurooppaan ja asukkaat joutuu hoitamaan seuraukset.
- Sloboland
Vitun homo jenkit, olisivat räplänneet muniansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273285Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122439Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.832334Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062054Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761673Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥471537Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261446Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211186
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136