Eips, kyseessä ei ole se valtakunnallinen vaan neljän tyypin kukin vuorollaan piirtämä improvisoitu pseudomangatyylihköinen sarjakuva. Taiteen taso poukkoilee laidasta laitaan, mutta on joukosta poimittavissa suosikitkin, kuten yllekirjoittaneella Niilo ja Väinö, mielialasta riippuen kumpi on ykkönen. Käykäähän tutustumassa :)
http://www.yama.animeunioni.org/impro.html
http://www.yama.animeunioni.org/impro.html
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos tässä nyt pseudomangoja aletaan mainostamaan niin käykääpä myös sivuilla http://www.freewebs.com/pumpulissa
Sinne on jo vieläkin nimetöntä sarjaa jo n.40 sivusen verran ilmestynyt, mutta remontti sivustoilla vielä jyrrää, joten ei ihan vielä niitä pääse lukemaan. ;3
"väinö" joka piirs noi upeat kuvat tuossa improssa.. tosi taitava.
Kato siitä impron pääsivulta kuka piirs mitäkin, mutta Väinö tais piirtää "vain" pari sivua per kertansa, joten taitavuutensa lisäksi oli aikaa hioa. Siinä on sit toki pari muuta häiskää jotka piirsivät enemmän mutta sitten sivujen kasvaessa piirtotaso laski, meinaan sen muskelihyypän töhertäjää (Sori jos luet tätä mutta mielipide on mullakin, eiks je? :). Liekö tullu äijälle kiire, who knows.
p.s. Toi nikki mitä käytin aloittaessani keskustelua ei ole alunperin mun, mutta jostain kumman syystä näkyy rekisteröitynä. Vilpittömät pahoittelut omistajalleen, ei ollut tarkoitus pölliä nimimerkkiäsi.