Tulevia yksinhuoltajia?

Hei! Onkohan täällä muita jotka odottavat lastaan yksin (kuka mistäkin syystä)? Olisi kiva saada jakaa kokemuksia ja jutella. Hirvittää, pelottaa ja on ihanaa odottaa esikoistaan. Kaikki on niin uutta että juttuseura olisi tervetullutta. Ilmoitelkaahan itsestänne.
2345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Parempaa vertaistukea saat odottavien palstalta.

Täällä olet katkerille ihmisille vain avointa riistaa. Onnea odotukseesi :)

Äänestä

Täällä yksi, ehkäpä, tuleva yksinhuoltaja miehen alkoholiongelman vuoksi. Pelottaa vaan niin paljon ajatus yksinhuoltajuudesta, että on vaikea päästää irti.

Mutta en varmastikaan ole ainoa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Hei! Onkohan täällä muita jotka odottavat lastaan yksin (kuka mistäkin syystä)? Olisi kiva saada jakaa kokemuksia ja jutella. Hirvittää, pelottaa ja on ihanaa odottaa esikoistaan. Kaikki on niin uutta että juttuseura olisi tervetullutta. Ilmoitelkaahan itsestänne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu