Mikä vikana?

Playstation 2sessa (iso/vanha musta pleikka) aidot alkuperäiset PAL pelilevyt eivät suostu käynnistymään. Pleikkaa ei ole moodattu.
Playstation 1 pelilevyt lähtevät ongelmitta käyntiin, kuten myös musiikki CDt.

Mitä voisi "vialle" voisi tehdä?
Toinen levy "painoksi" pelilevyn päälle jo olen kokeillut. Ei auta edes joka kerta.

???
2454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sen levy levynpäälle homman en uskoisi olevan mitenkään terveellistä koska ne pääseen pyörimään toistensa päällä ja tekemään ties mitä, saattaa jopa jäädä jumiin koko asema.

sun kannattais avata se playstation

hommaaan tarvit ison ristipää meisselin ja aika pienen ristipään

kun nostat kotelon kannen irti niin varo johtoja jotka menee niille napeille jotka on siinä pleikan etulevyssä. ne on kiinni semmosella teipillä

sen saa helposti irti hetkeksi

sitten otat pienellä meisselillä irti kummatki pikkuruuvit dvd aseman päältä ja otat joko imurin tai paineilmapillin valmiiksi

puhista pölyt myös semmosista paikoista joissa ei ole mitään komponentteja semmosella antistaattisella liinalla jos löytyy. dvd asema on tärkein ja kato että siihen lukusilmään tai sen kiskoihin ei jää pölyä

jos ei toimi sittenkään niin se on entinen

Äänestä

...ovat aina olleet luokatonta sekundaa.

Kyllä on nauru herkässä kun Soyn 300 euron hintaiset blyyrei-asemat alkavat viimeistään takuuajan päätyttyä pukkaamaan ruudulle disk erroreita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


von_retee kirjoitti:

Playstation 2sessa (iso/vanha musta pleikka) aidot alkuperäiset PAL pelilevyt eivät suostu käynnistymään. Pleikkaa ei ole moodattu.
Playstation 1 pelilevyt lähtevät ongelmitta käyntiin, kuten myös musiikki CDt.

Mitä voisi "vialle" voisi tehdä?
Toinen levy "painoksi" pelilevyn päälle jo olen kokeillut. Ei auta edes joka kerta.

???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu