eilen kävin katsastaa passatin ja kohta lähtee myyntiin vm-1997 hopenvärinen passatti 128000 ajettu valea nahka-alcantara sisusta. Kaikki huollot tehty merkkilikessä. paljon maksaisitte?
passatti 97
passat man
91056
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
käteisellä.
varusteet yms. Ei noilla antamillasi tiedoilla kukaan mitään tarjoa ei ainakaan tosissaan.
1.8. porrasperä, sport penkit ja sport ratti. 2 nahka alcantara sisusta. just tehty vuosi huolto!
suomiauto. olen toinen omistaja
Mikä ihmeen suomiauto? Tietääkseni juuri muita suomiautoja ei ole olemassa kuin vanhoja saabeja ja talbotteja. Nekin on suomiautoja vaan ihan pikkuisen, kun ei niitäkään ole suomessa sentään suunniteltu, vaan kasattu.
mieltä!!!! minusta se on rasite jos auto on ns. "suomiauto"!!!! vittu uudesta lähtien ajettu suolasilla teillä ja kalliin uushankinta hinnan takia tehty kaikki kepuli konstit mitä vaan autoon voi tehä jokaisen omistaja vaihon välissä!!! noh tietenkin euroopassakin kepulikonstit osataan, mutta jos pakko on pistää järjestykseen niin luulempa kyllä että saksalaisella on keskimäärin vähemmän intressejä petkuttaa kuin suomalaisen.
"suomiautossa" ole yleensä ruuvattuja mittareita ja turvatyynytkin pelaa kolarikorjauksen jälkeen.
missähän pullossa sinä oot kasvanu? vai ei suomesta löydy omasta takaa "ruuvattuja" vaihtureita??? ha ha ha he hehe......... jo sinä vitsin murjasit!!! ja jos olisit lukenut edellisen kommentin hiukan tarkemmin niin olisit ehkä hokannu ettei kukaan väittänyt eurooppalaisia auton myyjiä pyhimyksiks.... mutta vitun paljo mukavempaa on ostaa ruosteeton hyvillä varusteilla oleva menopeli kuin kotoinen alapäästään laho (niin kuin se entinen plik....) ruostekasa!!! ja huom. huom. huom. käytetyn auton osto on AINA riski osti sen mistä tahtoo, mutta moottori tai jokin muu tekniikka on helppo korjata tai vaihtaa mutta mätä auto vituttaa aina eikä sille oikeen taho mahtaa mittään.
Eiköhän fiksuin vastaus löydy kun katsot nettiautosta hintatasoa ja vähän seuraat minkä hintaisista syntyy kaupat ja niiden pyynneistä muutaman sadan tinkaukset pois.