Ei ole mitään syytä lentää enään Finnairilla! Täysin moraalitonta toimintaa. Laittakaa sähköpostia liikenneministeri Susanna Huoviselle valtion moraalittomasta omistajuudesta! [email protected]
Finnair
boikottiin!
5707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis miten niin just nyt ei kannata Finnairilla lentää???? Eikö se aina ole näin ollut??? Itse en ole ainakaan 17 vuoteen heidän kuppakoneissaan istuskellut.
Et siis ole 17 vuoteen matkustellut? Vai et pidä itsestäsi ja lennät mutkan kautta? Kuppakoneet... heh heh.
mielikuvitusta.matkustajana en todellakaan ala finnairia poikotoida!ehkä teidän palkka pitäisi nähdä kaikkien lisien kanssa eikä vaan peruspalkkana koska lisät nostavat palkkaa paljon.palvelu on välillä tosi surkeata tuntuu charter lennolla välillä siltä että teitä ei todella kiinnosta muu kuin palkkaus.miksi hakeutua ammattiin joka ei kiinnosta muun kuin palkan takia?
Ja mitenkähän tämä "boikotti" auttaisi uusia ja nykyisiä työntekijöitä?
Kuluttajat voivat valinnoillaanv viestittää epäeettisistä päätöksistä ja toimista.