saaneet kissan rotukirjat?Kissa tuli jo kuukausi sitten mutta emme ole vielä saaneet kirjoja,kasvattaja lupas toimittaa.
kuinka pian
olette
2220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sain rotukirjan kun pentu minulle luovutettiin ja maksoin loppuhinnan. Niin se kai yleensä tapahtuu, mutta olisko tällä hetkellä kirjaamossa ruuhkaan tai jotain?!? Kovistele kasvattajaa, sillä minä ainakaan en olisi maksanut loppua kauppahintaa ennen virallisten papereiden luovuttamista.
Yleensä pyritään siihen, että rotukirjan saa mukaan kissan mukana.
Tänä kesänä Kissaliiton rekisterikirjaamossa on kuitenkin ollut hillitön ruuhka, menee kuukausia siitä kun paperit on lähetetty. Siellä on yksi ihminen hoitamassa näitä asioita.
Jos olet ostanut kissasi luottettavalta kasvattajalta (rotukissayhdistyksen jäsen, käy näyttelyissä jne.) sinulla ei ole hätää, kyllä se kirja sieltä tulee.
Kysele kirjaa kasvattajalta.