Muistakaa katsoa kadonneet tänään kakkoselta klo 22.05
Toivottavasti siellä vihjastaan edes hieman asioiden nykyistä laitaa! Olis kiva tietää mitä sinne cadillac rintamalle kuuluu...vieläkö sitä haetaan vai onko suunta muuttunut!
Toivon todella että tämä Raisan tarina selviää...tietysti ensisijaisesti omaisten ja Raisan itsensäkin tähden ja siksi myös että mahdollinen tekijä joutuu vastuuseen teoistaan...ja myönnettäköön nyt että minäkin tahtoisin tietää mitä hänelle tapahtui! Olen seuraillut jutun käänteitä siitä asti kun Raisa katosi ja tämä juttu on ollut aivan liian kauan mysteeri...nyt olisi aika saada se päätökseen!
Raisan tarina tänään
6
1694
Vastaukset
- Jonnen joiku
Uskoisin ettei Raisan kohtaloon liity rikosta laisinkaan. Horjahtanut humalapäissääm veteen ja hukkunut. Käynyt sitten vain niin huonoa tuuria, että ahdin valtakunta ei ole kätköä suostunut paljastamaan. Nyt tuskin enää olisi ruumiista mitään jäljelläkään.
Raisan omaisten kannalta toisvoisin sydämestäni, että kohtalo selviäisi, mutta pahoin pelkään, että em. teoriani osuu oikeaan.- "tutkimuksissani"
Koko ajan mulla mielessä nuo vesistöt, vaikka niistä on etsittykin.
Muistuu mieleen n 20 vuotta sitten tapahtunut, tuolla kurun suunnalla, näsijärven perukoilla, auto upposi ja ihmisiä mukana, onkohan löydettykään ?
Kyllä veteen voi kadota niin, ettei löydetä, kuin ehkä joskus luita, jos niitäkään..
- vesistössä
löytyvistä ruumiista kertoisin,omalla paikkakunnallani aikoja sitten sattuneen itsemurhan selviämisen.Tämä kyseinen henkilö oli hukuttautunut paikalliseen järveen siten,että oli sitonut itseensä mahdollisimman paljon painoja esim kiviä ja muuta vastaavaa.Mutta eipä estänyt löytymistä.Sitä nyt en enää muista miten kauan meni ennenkuin löytyi.
- ............
Kaksi asiaa mietityttää:
Oliko ehkä sittenkin jotain riitaa poikakaverin kanssa?
Mitä olivat ne pahat jutut, joihin kadonnut viittasi päiväkirjassaan? ............ kirjoitti:
Kaksi asiaa mietityttää:
Oliko ehkä sittenkin jotain riitaa poikakaverin kanssa?
Mitä olivat ne pahat jutut, joihin kadonnut viittasi päiväkirjassaan?"Mitä olivat ne pahat jutut, joihin kadonnut viittasi päiväkirjassaan?"
Olisikohan ihan normaalia teinitytön kapinajuttua?
Mä ihmettelen edelleen,että miksi ei ole tutkittu muita järviä kuin näsi ja tammerkoski.Ei se tutkija ainakaan tuossa ohjelmassa puhunut muista järvistä kuin noista kahdesta.Entäs ulkopaikkakunnat?Onko niitä pengottu?- ...........
Leena kirjoitti:
"Mitä olivat ne pahat jutut, joihin kadonnut viittasi päiväkirjassaan?"
Olisikohan ihan normaalia teinitytön kapinajuttua?
Mä ihmettelen edelleen,että miksi ei ole tutkittu muita järviä kuin näsi ja tammerkoski.Ei se tutkija ainakaan tuossa ohjelmassa puhunut muista järvistä kuin noista kahdesta.Entäs ulkopaikkakunnat?Onko niitä pengottu?Tuli vaan mieleen, että jos tyttö oli alkanut harrastaa tuntemattomien miesten tapaamista, niin sellaisesta ei ehkä kertoisi kenellekään. Päiväkirjaankin kirjoitti varovaisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 75842
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745