voiko digijärkkäriin

laittaa minkä vaan "kenkään" sopivan salaman? vai onko haittaa?
2417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Digijärkkärit käyttävät vain noin 6-10 V laukaisujännitettä ja jotkut salamalaitteet antavat jopa yli 200 V, joka todennäköisesti hajoittaisi kameran kerralla.

Tuolla on aika iso lista eri salamoiden jännitteitä: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html ja yhteensopivuuksia EOS-järjestelmään.

Äänestä
  • Omassa 350D:ssä ei 90-luvun alusta peräisin oleva EOS-salama pelaa lainkaan. Ei edes manuaalisäädöillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


harjoittelija. kirjoitti:

laittaa minkä vaan "kenkään" sopivan salaman? vai onko haittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu