Että on masentava mainos. Siis pitäisikö minun olla vastasyntyneen tasolla, että voin kuunnella uuden Ylen ohjelmia Vai pitääkö Yle kuulijoita sen tasoisena että ne pitää vanhan sanonnan mukaan ´tunkea turkin hihaan ja nussia uudestaan´
Uskalla(ppas) syntyä uudelleen
tollo
4388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Käytännössä tämä voisi tarkoittaa sitä, että "radiopersoona" juttelee niitä näitä oman ymmärryksensä perusteella. Joka aamu ihme uus, se joka vanhoja muistelee, sitä tikulla silmään.
Mitään nauhoitettua puhetta, esimerkiksi asiantuntijakommentteja ei esitetä jottei "ohjelmavirran" "hetkellisyyden tuntu" katoaisi. Tietysti asiantuntijalle aina voidaan soittaa suorassa lähetyksessä ja esittää hänelle epäolennaisia kysymyksiä. Nämä kysymykset määräytyvät etukäteen tehdyn kysymyslistan perusteella. Asiantuntijan haastattelussaan kertomat asiat eivät siis vaikuta siihen, millaisia kysymyksiä "radiopersoona" tekee.
Luvassa on kaupallista radiotoimintaa ilman mainoksia, lupamaksurahoilla.
Oliko uudistus niin kauhian paha juttu?
onhan toi taso laskunu aika dramaattisesti. tosta se alamäki alkoi.
Mistä muuten tietää milloin radio on hvyää ja milloin ei? Siis niinku et eikö jokasel oo oma maku?
Mä en tykkää monistakaan kanavista.