Tropeo, Capo Vaticano

Matkalle taas

Onko kukaan käynyt etelä- italian calabrian seuduilla vaikka noissa em. kohteissa esim lokakuussa? Kommentteja paikasta?Kannattaako lähteä?

5

2856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • allegra

      Lokakuussa alkavat turistikohteet olla aika
      hiljaisia, varsinkin Tropean kokoinen pikkukylä.
      Ravintolat, kaupat ja hotellit alkavat sulkea oviaan.

      • Matkalle taas

        em on paikkana? Kantsiiko lähtä?, Hintataso, siisteys ym.


      • BradPitt76
        Matkalle taas kirjoitti:

        em on paikkana? Kantsiiko lähtä?, Hintataso, siisteys ym.

        Muttei ehkä enää lokakuussa. Syyskuu on tosi hyvää aikaa mennä. Oltiin Tropeassa syyskuun puolivälissä 2005 ja joitain putiikkeja pistelivät jo sillä viikolla kiinni. Kohteena aivan mielettömän hyvä, mutta ehkä siis mieluummin Tropea kuin Capo Vaticano. Capo on tosi pieni paikka Tropean vieressä.


      • Matkalle taas
        BradPitt76 kirjoitti:

        Muttei ehkä enää lokakuussa. Syyskuu on tosi hyvää aikaa mennä. Oltiin Tropeassa syyskuun puolivälissä 2005 ja joitain putiikkeja pistelivät jo sillä viikolla kiinni. Kohteena aivan mielettömän hyvä, mutta ehkä siis mieluummin Tropea kuin Capo Vaticano. Capo on tosi pieni paikka Tropean vieressä.

        mutta kun näyttää olevan ainoita paikkoja koulun syysloman aikana johon viittis lähteä koko perheellä. Viimeisin matka (vk 43) mitä sinne tehdään enää tämän vuoden puolella.


    • lokakuussa

      Vuosi sitten olimme viikolla 42 Capo Vaticanossa.
      Lämmintä oli ihan mukavasti vielä silloin ja suurin osa ravintoloista oli kyllä auki.Ihan hyvä reissu, mutta jollemme olisi vuokranneet autoa, aika olisi kyllä tullut pitkäksi. Paikka on tosi pieni; ranta on o.k, mutta muuta ei olekaan paitsi ravintoloita ja ylä- ja alamäkiä.
      Tosin samassa hotellissa oli perheitä, jotka olivat niin ihastuneet paikkaan että tulivat jo kolmatta kertaa sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      54
      2409
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      28
      1759
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      70
      1434
    4. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      238
      1320
    5. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      119
      1154
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      13
      990
    7. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      963
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      948
    9. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      933
    10. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      59
      856
    Aihe