Taas yksi

voiko menkat tulla vaikka olisikin raskaana? Olen kuullut, että kolmen ekan kuukauden aikana ne vois tulla? Entä onko ne ihan samanlaiset, kun ilman raskauttakin?
1268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä voi. Tiedän erään henkilön, jolla menkat tulivat miltein koko raskauden ajan. Raskaudesta hän tiesi vasta viikolla 30.. Hänellä ei ollut mitään raskausoireita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys :/ kirjoitti:

voiko menkat tulla vaikka olisikin raskaana? Olen kuullut, että kolmen ekan kuukauden aikana ne vois tulla? Entä onko ne ihan samanlaiset, kun ilman raskauttakin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu