ETIN YHEN BIISIN LAULAJAA..

Mul ei oo tod mitään hajua laulajasta tai laulun nimest mut biisi nenee jotenki tälleen:....yhden illan kokonaan kanssasi jos saaan nuuta en toivoisikaan.....:jotenki tohon tyyliin
6795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyseinen biisi on vanha klassikko "Paljon sanomatta jää" ja alunperin sen on esittänyt Jukka Kuoppamäki. Tuoreimmat versiot ovat tehneet ainakin Tony Montana ja viimeisimpänä Joel Hallikainen. Tuo kirjoittamasi kohta menee oikeasti näin: ...yhden illan kokonaan sinun kanssasi jos saan, mitään muuta en toivoisikaan... Kannattaa muuten kuunnella tuon biisin hienoja sanoja, niissä on sitä jotain...

Äänestä
  • Laulun on muuten säveltänyt Kuoppamäki itse. Hieno laulu!

    Äänestä

  • Jake kirjoitti:

    Laulun on muuten säveltänyt Kuoppamäki itse. Hieno laulu!

    Monet on laulaneet kyseistä hittiä. Toni Montana, Petri Salminen Jukka Kuoppamäki Merja Rantamäki...eikä siinä ole varmaankaan vielä kaikki.
    Voitte käydä kotisivuilla katselemassa ja antamassa palautetta KOTISIVUOSOITE: ______djveikko.tripod.com________
    Terveiset vieraskirjaan :-)))

    HYVÄÄ JOULUA JA ONNELLISTA UUTTA VUOTTA 2003

    Äänestä

. Paljon sanomatta tosiaan jää,
kuule, Timo Turpeinen on ainakin minun mielestäni
tehnyt upeimman version kyseisestä kappaleesta
hän tulkitsee sen tosiaan sydämellä!

Hänen sovituksensa on mahtava!

Laulun sanat koskettavat , kun nitä tarkasti
kuuntelee, ja Turpeinen vielä kun ne
mahtavalla äänellään ja ammattitaidolla
tulkitsee, niin kyllä silmä kostuu
väkisin!

Äänestä

ilmeisesti kyseessä on J.Kuoppamäen biisi paljon sanomatta jää

Äänestä

Mitä mieltä olette siitä, että tämän kappaleen esittää nainen? Sopiiko naiselle? Kyse onkin oikein Naisesta isolla N:llä, upea Merja Rantamäki, jonka versio on kuuntelemisen arvoinen, jos sen jostain löydätte. Merja mitä sulle nykyään kuuluu? Kunpa esiintyisit edes kerran vielä televisiossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


? kirjoitti:

Mul ei oo tod mitään hajua laulajasta tai laulun nimest mut biisi nenee jotenki tälleen:....yhden illan kokonaan kanssasi jos saaan nuuta en toivoisikaan.....:jotenki tohon tyyliin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu