Julius

Mitä mieltä olette Julius nimestä? :)
Entäs Mika?
5418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Julius on ihan reipas nimi.
Myös Mika on ajaton ja hyvä nimi.

Äänestä

käypiä nimiä. Mikasta tykkään, kun ei ole Niko, Jimi, Aatu, Eetu -tyyppinen.

Mika Julius olisi oikein hyvä nimi pikku pojalle ja isommallekin. ;)

Äänestä
  • Mitä vikaa Eetussa on? Oma poikani on Eetu. :)

    Äänestä

  • äippä.... kirjoitti:

    Mitä vikaa Eetussa on? Oma poikani on Eetu. :)

    Itse vain pyrin kaihtamaan massasuosionimiä.

    Äänestä

Mika on erittäin hyvä nimi.

Ajaton. Selkeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Mitä mieltä olette Julius nimestä? :)
Entäs Mika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu