aamusta siivotaan raivona että olisi inhimillistä kun vieraat tulee seuraavana aamuna kämppä on kuin viikon pommitusten jäljiltä.sohvat puolillaan kalpeita tuntemattomia naamoja,mihin tätä elämistä tarvitaan menkää töihin.hankkikaa lapsia inflaatio tarkoittaa merkitysten liudentumista kun on elänyt tarpeeksi pitkään.ja eräänä päivänä ainoa tunne on kateellinen suu auki toljottava moraalinen närkästys siitä että luulee jollain olevan mielenkiintoisempi elämä kuin itsellä.
vieraita
jokainen saa ite valita
6797
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mielenkiintoista ajatuksenvirtaa. Ei mielestäni kuitenkaan mene keskustelunaloituksesta.
Tuttu tunne kylläkin.Tekis mieli joskus käskeä hevon tuuttiin kaikki vieraat.Miks ne tulee aina kun kämppä on sekaisin.Tulis silloin kun on siistiä.Tuntuu vielä kymmenen kertaa likasemmalta kun oikein tympäsee.Tykään vieraista kun eivät tule kaaoksen aikana.Itse kyllä huomaan milloin paras vain jutella ovella ja lähteä kiirettä tekosyynä käyttäen pois.Koko päivä voi mennä pilalle kun ei tahtois näyttää normaalia sotkua muille.Kivojahan vieraat on oikeana aikana tulleena.
Se on todettu tässäkin talossa että heti kun kämppä on kuin pommin jäljiltä niin kyllä alkaa yllärivieraita lappamaan. Eivät varmasti tule ikinä kun on siivottu. Miksi ihmiset eivät soita kun ovat tulossa vaan tuppaavat yllättäen muka ohikulkumatkalla?
onneksi minulla on kaikki päinvastoin.
Ole onnellinen kun olet noin täydellinen.Hyviä pyhiä sinulle. Varmaankin ystäviesi kanssa istut iltoja viettämässä.Äläkä laita sitä voita sinne.Tulee sotkua kuumalla kun sulaa niin sotkeutuu sinun siisti koti.
LSD:n käyttöä!