mulla kaatui kannettavan näppikselle kaljaa ihan vähän. osa näppäimistä ei toiminut sen jälkeen mutta noin viikon päästä kaikki taas toimi. nyt kone alkoi reistailemaan uudelleen ja oikeanpuoleiset näppäimet ei toimi (vaikka kaljaa kaatui vasemman puoleisille näppäimille). paljonko maksaa korjaus suunnilleen? kone on fujitsu siemens amilo D 7830. kannattaako kone viedä huoltoon vaikka se alkais taas toimimaan uudelleen?
KANNETTAVAN NÄPPIKSELLE KAATUI..
iiiiii
4469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kantapään kautta oppi menee parhaiten perille, viisammat oppii toisten virheistä, tyhmät ei opi aina edes omista virheistään.
Kannettavan tietsikan näppiksen korjaus voi maksaa paljon enemmän kuin uusi kannettava tietsikka.
Itse olen kaatanut kahvia, olutta sekä punaviiniä näppäimistölleni ja kaiken kukkuraksi oksentanut sen päälle. Hyvin tuo silti vielä toimii.
peset ja puhdistat huolellisesti. Sitten kuivaat ja kasat sen. Eikä vie enemmän kuin ehkä 0,5 - 1 tunti. Ja jatkossa ole varovaisempi!!!!!!!!!
edullinen liike Sturenkadun alkupäästä. Kysäise sieltä jos et saa puhdistettua vanhaa näppistä.