Micra 1.2 -90 vaihteisto jäykkä

tuli tollainen eteen ja alkoi ihmetyttämään jäykähkö vaihteisto. Vaihteet menee kyllä hyvin sisään ei rutise ei pauku, mutta liike on jäykkä.
Onkohan mahdollisesti jonkin sortin vakiovikoja/onkohan jotain helposti tehtävissä?
1500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaverille korjasin mökillä v.86 Micran jäykkyyden.
Vaihdepaaka jäykkä eteen-taakse, muttei sivuille.
Vaihdepaakan alapään nivel (auton alta korjattava), josta lähtee vaakasuora tanko vaihteistoon. Nivel oli ruosteessa. Porasin sokan pois, voitelin nivelen vaseliinilla ja naulasta sokka tilalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

tuli tollainen eteen ja alkoi ihmetyttämään jäykähkö vaihteisto. Vaihteet menee kyllä hyvin sisään ei rutise ei pauku, mutta liike on jäykkä.
Onkohan mahdollisesti jonkin sortin vakiovikoja/onkohan jotain helposti tehtävissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu