Miten yleistä

että menkat alkaa vaikka ois raskaana? Onko kokemuksia? Minkälaista vuotoa ja kuinka monta
päivää ja missä kierron vaiheessa?
Mulla näin;29/27-30 pikkasen rusehtavaa vuotoa.
31/27-30 verta ja KOVAT kivut
kiitos etukäteen asiallisista vastauksista.
Vielä lisäisin, että ekassa raskaudessani-93
minulla oli"menkat"n.3pv.
1438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oli useita päiviä myöhässä. Sitten alkoi tiputtelu. parin päivän päästä kunnollinen vuoto kipujen kanssa. en ollut raskaana. Kuukautiset oli varmaan myöhässä, kun toivoin niin kovasti raskautta... psykologista. Itse olen lukenut että jos raskauden aikana on menkat, niihin ei pitäisi kuulua kovia kiputiloja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahtoo tietää kirjoitti:

että menkat alkaa vaikka ois raskaana? Onko kokemuksia? Minkälaista vuotoa ja kuinka monta
päivää ja missä kierron vaiheessa?
Mulla näin;29/27-30 pikkasen rusehtavaa vuotoa.
31/27-30 verta ja KOVAT kivut
kiitos etukäteen asiallisista vastauksista.
Vielä lisäisin, että ekassa raskaudessani-93
minulla oli"menkat"n.3pv.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu