escort

itselläni on vm86 oleva escortti, ja haluaisin puskurit niin korin värieksi eli siniseksi.. kannattaisiko maalata muovipuskurit itse sprayllä? ja sitten, että miten 1.3 kaasari koneeseen saisi pienemmällä budjetilla niin enemmän tehoo/väntöö?
2447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo, eihän puskurien maalamisessa muuta oo, kun et käyt paikalliselta automaalarilta AUTON VÄRINUMEROn kanssa hakemassa samaa maalia muutaman purkin, ja lakkaa kans vähäsen. Muistaakseni tos on jo muovipuskurit, ni ensi hiot 120 karkeisella paperilla, sit pohjamaalia muutama KUNNON kerros (varo valumia, jos tulee, ni hio pois KUIVANA 240 paperilla), sitten eikin pintamaalia päälle hiljalleen, sellaset 5-10 kerrosta OHUITA kerroksia, sitten vielä lakkaa päälle OHUITA kerroksia 3-6.

Koneeseen saa tehoa lisää vaihtamalla nokan "tiukemmaksi", maksaa sellaset 100€ uutena, sitten vaihtamalla kaasarin tuplakaasariin, tai kakskurkkuseen, sit toinen juttu on ostaa romuuttamolta käytetty turbo, ja asentaa se koneeseen, mutta yli 200tkm. ajettu kone ei sitä ilman kunnon rempaa välttämättä kestä, jos sillä on revitelty.

Äänestä
  • Hei mee amiksee tai hoitoo sen escorttis kanssa =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mika kirjoitti:

itselläni on vm86 oleva escortti, ja haluaisin puskurit niin korin värieksi eli siniseksi.. kannattaisiko maalata muovipuskurit itse sprayllä? ja sitten, että miten 1.3 kaasari koneeseen saisi pienemmällä budjetilla niin enemmän tehoo/väntöö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu