Moottoripyörällä 265 km/h Lapinlahdella

Mopopoika sai murhanyritys-syytteen samalla, koska joku "viisas" poliisi yritti pysäyttää hänet jalkaisin. Ei ollut mopo pysähtynyt kohdalle, ja kyttä oli joutunut sukeltamaan ojaan. Herää kysymys, oliko kytällä kaikki kotona?
2687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Poliisin pysähtymismerkkiä on ehdottomasti noudatetteva. Niinikään virantoimituksessa olevat valtion viranomaiset ovat erityisessä suojeluksessa. Jos on osoitettavissa, että kyseinen moottoripyöräilijä on havainnut pysähtymismerkin ja jättänyt tämän noudattamatta, tämän ohessa yrittäen ajaa poliisin yli, on syyte aivan oikea. Jos edellinen ei ole osoitettavissa kaikilta osin, niin silloin syyte on väärä.

Äänestä
  • Poliisi on rikollinen,koska estää ihmisiä toteuttamasta perversioitaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lujaa kiinni kirjoitti:

Mopopoika sai murhanyritys-syytteen samalla, koska joku "viisas" poliisi yritti pysäyttää hänet jalkaisin. Ei ollut mopo pysähtynyt kohdalle, ja kyttä oli joutunut sukeltamaan ojaan. Herää kysymys, oliko kytällä kaikki kotona?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu