Ongelma onkin siis jo otsikossa. Kummat siis mielestänne paremmat; Brio kombi vai Dorjan novell sport. Kokemuksia jommastakummasta tai parempia ehdotuksia samassa hintaluokassa?!
Brio vai Dorjan
AAApuva?!
2572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ne ovat aika samantapaisia. Molemmissa hyvä tavarakori ainakin. Noita Brio kombeja ainaki sais nytte alennuksella. Tietysti niissä dorjaneissa on se hyvän tuntuinen suojakaari siihen jalkopäähän, mitä taas Briossa ei ole. Moneenko asentoon Dorjanissa menee selkänoja? Briossa menee ainaki vain kolmeen, eli se ei tule ihan pystyyn asti ja kaikki lapset eivät siitä oikein pidä. Ottaisin ehkä Dorjanit, jos niissä menee nelhjään asentoon. muuten en tiedä. Onko ne Dorjanit pikkasen leveämmät? Että jos ahtaissa tiloissa liikkuu, niin ehkä sitten Briot.
Dorjanit ovat kapeammat kuin Briot, meillä ei ainakaan mitkään briot mahdu hissiin, dorjaneissa olisi toiveita mahtumisesta. Kokemusta ei silti vielä kummastakaan.