eli minkäverran tuollaisesta kannattaa pyytää kun sitä myy kaikinpuolin ok peli kertokaapa arvon toyota ihmiset!
corolla 98 3 ovea n.100tkm arvo?
Toyota*
2516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.nettiauto.com/listAdvSearchFindAgent.php?id=12795296&tb=tmp_find_agent&PN[0]=adv_search&PL[0]=advSearch.php?id=12795296@tb=tmp_find_agent
jos linkki toimii niin sieltä näät
Halvin hintapyynti nettiauto.comissa noin 100tkm ajetusta, 1.6 moottorilla 8000€
...ja itse en maksaisi 1.3 litrasesta 6000€ enempää, ilmastoinnin hinnaksi voisin kuvitella 500€
Minä en myöskään laskisi 100tkm paljoakaan arvoa jos vaikka joku toinen 150tkm ajettu irtoisi 1000€ halvemmalla, se vaan kertoisi minulle autonostajana että 8 vuotta vanhalla autolla on runnottu enimmäkseen kaupunkiajoa.
Niin enemmänkin voit pyytää mutta sitten on taas niitä jotka myy yhtä hyviä halvemmalla.
Kohta muuten laskee taas hinnat kun uus malli on juuri tulossa.
Niin tämähän oli sitten vain minun mielipiteeni. Joku saattaa laskea 1.3 moottorille paljon suuremman painoarvon koska se taitaa olla bensapihimpi, itse lasken 1.6 moottorille taas suuremman arvon koska siinä on riittävästi ohituskiihtyvyyttä. Luotettavaa kauppakassia tarvitseva ei tarvitse ohituskiihtyvyyttä.
Itse ostin juuri toisen 1.3:n corollan koska täällä PK-seudulla ajeluun ei 1.6 tarvitse (omistin -98:n 1.6 aikaisemmin). 1.3 kuluttaa taajamassa noin litran vähemmällä/100km.
Kestävyydessä en usko 1.3 ja 1.6 välillä olevan juuri eroa sillä niissä on samat vaihdelaatikot vain pienin muutoksin. Eli 1.6 huutaa moottoritie nopeuksissa aivan samoilla kierroksilla kuin 1.3:n.
Eli kestäviä autoja nämä japanissa tehdyt corollat ja näihin tulivat galvanoidut pellit sekä rosteriset pakoputket, joten ei voi verrata enään 1996 mallin ruostumisalttiuteen.