NHL 2007

Mitä uutta tässä pelissä tulee olemaan? kuka tietää? onko uusia sarjoja?
96242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mä kans et mitä uutta tulee mut käy kahtoo www.nhl07.com siellä on videoita ja kuvia... ohan hieno peli hyvä grafiikka yms..

Äänestä

tsekin liiga on ainakin yksi uudistus....toivottavasti peli on realistisempi että pelit ei aina päädy 11-10 niinkuin nhl 06 ssa

Äänestä
  • niimpä vähä ankee seki. sitte ku ne ei lauo pelissä ku ehkä 15-20 kertaa ja tekee 10 maalia ni maalivahdin torjunta prosenttiki on joku alle 80

    Äänestä

  • fghh kirjoitti:

    niimpä vähä ankee seki. sitte ku ne ei lauo pelissä ku ehkä 15-20 kertaa ja tekee 10 maalia ni maalivahdin torjunta prosenttiki on joku alle 80

    vai kannattaako ees ostaa kun nhl 06?

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    vai kannattaako ees ostaa kun nhl 06?

    Kannattaa ostaa. Itse ainakin ostan NHL 07:n, vaikka NHL 06:kin on hyllyssä. Mukana NHL, SM-liiga, Elitserien, DEL-liiga sekä Tshekin Extraliiga. Hinta riippuu täysin kaupasta. Useimmissa liikkeissä hinta on tammikuuhun asti 50-60 E ja puhun nyt ps2 version hinnasta. Ostan pelin siksi, että pääsen aloittamaan kauden Espoon Bluesin uudella kokoonpanolla. Suosittelen!

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    vai kannattaako ees ostaa kun nhl 06?

    ei kannata ostaa 06 se on ihan huono peli loppuunsa.se ei oo todellinen. ennemmin kannattaa 07 suoraan vaikka se maksaaki. mäki ostan 07 vaikka mulla on 01,02,03,04,05,06

    Äänestä

  • u.k kirjoitti:

    ei kannata ostaa 06 se on ihan huono peli loppuunsa.se ei oo todellinen. ennemmin kannattaa 07 suoraan vaikka se maksaaki. mäki ostan 07 vaikka mulla on 01,02,03,04,05,06

    Mitäs mieltä ootte uuden änärin tattiohjauksesta?? Minun mielestä kuulostaa todella hyvältä.

    Pleikka 2 versiossa vasemmalla tatilla liikutetaan pelaajaa ja vasemmalla lauotaan kiekkoo.

    Nopea törkkäys oikealla tatilla ampuu nopean heittolaukauksen .

    Edestakaisella liikkeellä saa puolestaan aikaan lämäreitä joiden nopeus ja onnistuminen riippuu pelaajan rytmityksestä.

    Hosumalla voi nimittäin pyyhkäistä vain lumet kiekonpäältä mikä on sinänsä jo hieno uudistus. Tatti ohjauksen jutut luin pelaaja lehest.

    Ja tekoäly joukkue ei enää räiski siniviivalta maaleja solkenaan vaan maaleja tulee oikeista paikoista niinkuin oikeassakin jääkiekossa. Ja vielä maalivahdeista! Kiekko voi lirahtaa maaliin maalivahdin patjojen tai käden ja kainalon välistä.

    Kiekko voi kimmota molarin mailasta yläputkeen ja sisään maaliin.

    Äänestä

Jutila ja Saukkonen selostaa tässäkin pelissä :) kyl tota jutii ja saukkost kuuntelee ku pelaa kansainvälisiä tai Sm liigan pelejä mut sit ku pelaa änäri matsei niin voi laittaa englanti selostuksen päälle nii tulee oikee änäri fiilis.

Äänestä

Uutena ominaisuutena pelissä on Skill Stick Revolution -nimellä lanseerattava ohjaustyyli. Ohjaus tuo intuitiivisuudessaan hieman mieleen niinikään EA:n insinöörien kehittämän Fight Night -peliin kyhätyn nyrkkeilyohjauksen, jossa melkein kaikki pelin toiminnot oli suoritettavissa analogitikuilla!
NHL 07 tattiohjaus toimii samalla periaatteella - perinteisen suuntaohjauksen (ylös - alas - vasen - oikea) lisäksi voit nyt hoitaa myös laukaisut ja syötöt näppärästi analogitikuilla.
Systeemi on oikeasti niin jäätävän hyvä ettei sitä usko ennen kuin sitä kokeilee!
Ensimmäistä kertaa lätkäpelien historiassa tunnet oikeasti kuuluvasi järkevästi toimivaan joukkueseen saumattomasti toimivan syöttösysteemin ansiosta. Tällä kertaa lätkän pelaaminen ei tunnu enää miltään summittaiselta räiskimiseltä, vaan järkevä pelaaja pystyy toteuttamaan nyt aikaisemmin futispeleistä tutuksi tullutta taktisempaa pelityyliä ja joukkuestrategiaa.

Katso joukkuekaveriesi pelityyliä ja kehitä omat systeemisi joukkuetoverien yksilöllisten ominaisuuksien hyödyntämiseksi. Jokaiselle pelaajalle on luotu oma "uniikki" pelityylinsä reaalimaailman vastineidensa pelityylin mukaan. Ominaisuutta kutsutaan nimellä "New Player-Specific Behaviour System". Tällä tavoin voit esimerkiksi olla itse ylivoimalla pelinrakentajana maalin takana ja leipomassa joukkueen tarkka-ampujalle hyvää laukaisupaikkaa tai vastaisesti voit antaa joukkueen gorillan parkkeerata itsensä maaliviivalle tekemään vastustajien puolustuksesta haketta ja samalla luomaan näköestettä vastustajan maalivahdin eteen.

Jään ulkopuolisia toimintoja on paranneltu uudessa Dynasty -moodissa. Pääset leikkimään Suomen maajoukkuetehtävissä General Managerina toimivaa Jari Kurria - hoida joukkueelle oikeat pelaajat ja katso että joukkueen talouspuoli pysyy kunnossa koko pitkän kauden.
Pelissä on mukana uusi NHL-pelaajien palkkakattosysteemi joka entisestään lisää mielenkiintoa ja haastetta pelin Dynasty-moodin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dsdsd kirjoitti:

Mitä uutta tässä pelissä tulee olemaan? kuka tietää? onko uusia sarjoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu