BLUE1 PARAS!

Minulle aivansama millä minä lennän ja minkälainen palvelun taso on koneessa/maassa, kunhan pääsen määränpäähäni halvalla ja turvallisesti.
Ennemmin säästän 150€ rahaa ja lennän Blue1 Berliiniin, kuin valitsisin jo nyt suomalaisia irtisanovan yhtiön, Finnairin. minulle on yksi hailee minkälainen palvelu koneessa on kunhan vain pääsen perille ja voin käyttää ne 150€ johonkin muuhun mukavaan!
Finnair kusettaa aina, se jo tiedetään, siksi valitsenkin pohjoismaisen BLUE!1!
91385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kun on hyvä tuo Blueone, on se mahotonta kun on hyvä!!!Ja älä hyvä mies nyt ainakaan Finnairiin vertaa?

Äänestä

täysin ala-arvoinen yhtiö.
Valitsen aina Finnairin. Nytkin he ovat asiakkaan asialla kun laittavat palkkoja kuriin, josta taas seuraa meille matkustajille halvemmat hinnat.
Koskahan Blöö uuno ja SAS uskaltaa tehdä saman?

Äänestä
  • No perustele nyt sitten samantien miksi Blue1 on mielestäsi täysin ala-arvioinen lentoyhtiö? Muuten viesti on täysin yhtä tyhjän kanssa!
    Onko Blue1 lentosi ollut ehkä myöhässä? Laukkusi ei löytänyt perille? Et saanut ikkunapaikkaa vai mikä mätti? Perusteluja!

    Ihmiset heittävät aina lentoyhtiöstä kuin lentoyhtiöstä tälläisiä kommentteja, mutta eivät suostu kertomaan, että miksi X yhtiö oli sitten niin huono. Tosin 60% matkustajista on yleensä ollut huono päivä, ja sen seurauksena kaikki muu sinä päivänä on täysin ala-arvoisia...

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    No perustele nyt sitten samantien miksi Blue1 on mielestäsi täysin ala-arvioinen lentoyhtiö? Muuten viesti on täysin yhtä tyhjän kanssa!
    Onko Blue1 lentosi ollut ehkä myöhässä? Laukkusi ei löytänyt perille? Et saanut ikkunapaikkaa vai mikä mätti? Perusteluja!

    Ihmiset heittävät aina lentoyhtiöstä kuin lentoyhtiöstä tälläisiä kommentteja, mutta eivät suostu kertomaan, että miksi X yhtiö oli sitten niin huono. Tosin 60% matkustajista on yleensä ollut huono päivä, ja sen seurauksena kaikki muu sinä päivänä on täysin ala-arvoisia...

    Helppoahan sitä on ladella latteuksia täällä, kun ei joudu niistä mihinkään vastuuseen - siihen pystyy jokainen. Itse lennän nykyään enemmän Blue1:lla ja SAS:lla kuin Finnairilla ja ilman muuta voin sanoa, että saan juuri sitä mistä maksankin - siis pääsen siihen kohteeseen, johon haluan mennä. Lentäminen on kuitenkin vain väline päästä kohteeseen, jossa sitten odottaa kaikki se, miksi olen lentokoneeseen astunut. Ja jos haluaisin matkustaa "leveämmin" ostan business-luokan lipun - toistaiseksi turistiluokka on palvelee parhaiten etarkoituksiani.

    Kyllä kai on niin että sekä Finnair että Blue1 (jos nyt suomalaisia lentoyhtiöitä ajatellaan) hoitavat molemmat leiviskänsä erinomaisesti. Lennot lennetään ajallaan ja koneessa on Suomessa koulutettu henkilökunta. Ilman muuta välillä voi ajatella, että joku ei nyt ihan täytä tehtävässään paikkaansa noin ystävällisyyden tai semmoisen puolesta, mutta niinhän on kaikkialla - piipahdin taannoin Roberts Coffeessa, enkä voi edes puhua saaneeni palvelua.

    Hyvä kun suomalaiset antavat työpaikkoja - niin Finnair kuin Blue1 rekrytoivat ihmisiä parhaillaan.

    Äänestä

  • on taas idiootteja liikkellä. Ei siitä mitään halvempia lipunhintoja seuraa, päinvastoi. Finnair korotti juuri 6% lähes kaikkien lippujen hintoja. Henkilöstökulujen karsimisella kuitataan kasvavia kerosiinikustannuksia.

    Mutta tietysti hyvä Finnairin kannalta, kun idiootit suomalaiset kuvittelevat näin.

    Lentäminen kallistuu koko ajan, kun kerosiinin hinta nousee, lähellä ovat ne ajat, kun lentämisestä tulee taas kallista, ja halpalentöyhtiökin muuttuvat perinteisten suuntaan. Halva ajat ovat ohi, valitettavasti sinulle se on ikävää.

    Äänestä

lennä Blue 1:llä. Vanhat koneet, palvelu pakotetun kohteliasta, ystävällisyys puuttuu.
Hauku vaan Finnairia, mutta jos ei Finnairia olisi, ei SAS olisi laittanut Blue 1:a Suomeen, vaan saisimme lentää Tukholman tai Köpiksen kautta, jos SAS-konsernia haluaisimme käyttää.
Finnair on paras!

Äänestä
  • Kuulostat ihan joltain 14 v. "finnair-fanilta" jolle iskä vielä maksaa matkat ja kaiken ja joka ei tiedä lentolippujen hinnoista yhtään mitään.

    Finnair jo nyt irtisanoo väkeä joten hmm.. kumpaan luottaa? Suomalaisia irtisanovaan vai suomalaisille työtatarjoavaan yhtiöön?
    Finnair on nyt jo ihan alamaissa, ja se tuskin tulee menestymään enään tulevaisuudessakaan. Kokoajan halpalentoyhtiöt syövät finnairin markkinoita ja entä 20 vuoden päästä.. huhhuh. Tuskin finnairia silloin enään on.
    Paskaa koko Finnair, se näkyy nyt myös finnairin lentolippujen hinnoissa.

    Äänestä

OLLUT LENTOBUSINEKSESSA MUKANA. MIKÄ SEN NYT ENÄÄ KAATAISI?

Äänestä
  • ..Oletko lentänyt millään muulla yhtiöllä kuin finnairilla?

    Yleensä kun täällä heittää jotain tällaista intohimoiselle finnair-fanille niin sitten tulee hiljaista. Heh

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkamiesmann kirjoitti:

Minulle aivansama millä minä lennän ja minkälainen palvelun taso on koneessa/maassa, kunhan pääsen määränpäähäni halvalla ja turvallisesti.
Ennemmin säästän 150€ rahaa ja lennän Blue1 Berliiniin, kuin valitsisin jo nyt suomalaisia irtisanovan yhtiön, Finnairin. minulle on yksi hailee minkälainen palvelu koneessa on kunhan vain pääsen perille ja voin käyttää ne 150€ johonkin muuhun mukavaan!
Finnair kusettaa aina, se jo tiedetään, siksi valitsenkin pohjoismaisen BLUE!1!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu